Očekáváme

Jiří Zbořil
Zuri, Zanzibar: Když se chcete válet i poznávat
Zuri, Zanzibar: Když se chcete válet i poznávat
Jiří Zbořil
Zuri, Zanzibar: relax na ostrově plném koření
Zuri, Zanzibar: relax na ostrově plném koření

Zanzibar má oproti třeba Maledivám jednu výhodu: přírodní podmínky jsou srovnatelné, rezorty také, ale když budete mít chuť  do dovolené zahrnout třeba i drsnější výlety z chráněného území a poznávání místní kultury, má Zanzibar co nabídnout.

Jeden z nových pozoruhodných přírůstků na Zanzibaru se jmenuje Zuripracuje na něm architektonický ateliér Jestico + Whiles, financuje ho skupina RSJ a brány otevře v květnu příštího roku. Ve svahilštině, kterou se na ostrovech nejvíc mluví, znamená zuri „krásný“ a krásou by vás tvůrci rezortu chtěli obklopit. Jak se jim to povede, budete muset posoudit sami, předběžně je k dispozici pár počítačových obrázků a nějaké ty informace.

[the_ad id='155679']
Zuri, Zanzibar: rezort tvoří jen bungalovy a vily
Zuri, Zanzibar: rezort tvoří jen bungalovy a vily

 

Zuri, Zanzibar: architektura prostá korporátních prvků
Zuri, Zanzibar: design i architektura prostá korporátních prvků
Zuri, Zanzibar: zahrada plná koření s místy k spočinutí
Zuri, Zanzibar: zahrada plná koření s místy k spočinutí

Zuri leží na západním pobřeží severního cípu ostrovu Unguja poblíž vesnice Kendawa u klasické pohlednicové pláže, která má na rozdíl od podobných míst na Zanzibaru tu výhodu, že se táhne podél mořské laguny, takže nemusíte pochodovat půl kilometru mořem, když si chcete zaplavat. Navíc sever ostrova tolik neovlivňuje příliv a odliv,  který všude jinde v Zanzibaru prakticky určuje rytmus života.

Samotný rezort sestává z 55 bungalovů a vil a designem vychází z místní architektury zcela bez euroamerických korporátních prvků, na druhou stranu disponuje zatím jako jediný na Zanzibaru pevným internetovým připojením taženým  z pevniny.

Slušným tahákem by měla být také zahrada plná typického místního koření, kuchařské kurzy a spa se třemi masážními místnostmi, vířivkami a širokou nabídkou nejrůznější péče.


Chcete-li víc než jen novinky z luxusního cestování, najdete to v tištěném vydání čtvrtletníku Travel Design.

 

Podobné články

Berlín: jeden Bůh pro všechny
Greater Bay Airlines: nový dopravce plánuje spojení do 100 asijských měst
Shaaran, Saúdská Arábie: otevírání nových světů
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top