Zambezi Queen: Plovoucí butikový hotel na cestě mezi Botswanou a Namibií

Zambezi Queen
Zambezi Queen

Chcete na safari na pár dní v poklidu spočinout, nechat se unášet a jen obdivovat svět? Zamluvte si dva nebo tři dny plavby na Zambezi Queen. Poplujete po řece Chobe místy, kam byste se jinak v životě nedostali, z jedné strany Namibii, z druhé Botswanu, budete moct obdivovat život v divočině a nebudete přitom muset ani opustit svůj luxusní pokojíček, ba dokonce ani postel.

Zambezi Queen
Zambezi Queen

Zambezi Queen je 42 metrů dlouhý pětihvězdičkový plovoucí hotel se 14 suity, z nichž deset je označených jako standard a čtyři jako masters. Všechny suity mají klimatizaci a jsou velmi podobně (dobře) vybaveny, nicméně ty druhé jsou o něco větší, mají větší okna, která poskytují panoramatičtější výhled, větší balkony a jsou umístěny na přídi. Všechny jsou také určeny pro dva dospělé, takže na celou rodinu s dětmi tady spíš nemyslete.

Zambezi Queen
Zambezi Queen

Pokojová služba tu ovšem nefunguje, takže když dostanete hlad, budete muset z postele vylézt a zamířit do společných prostor. A když už tam budete, můžete třeba risknout i malý výlet ke břehu.

Zambezi Queen
Zambezi Queen

Tipy na mnohé další parádní plavby najdete v podzimním čísle čtvrtletníku Travel Design.