Žebříček

Jiří Zbořil
World Spa Awards: Nejlepší spa roku 2020
World Spa Awards: Nejlepší spa roku 2020
Jiří Zbořil

Organizace World Spa Awards zastřešující světový hotelový wellness sektor vyhlásila ve své pravidelné anketě vítěze pro letošní rok. Hlasování se účastní jak profesionálové z oboru, tak klienti. Letošní ročník je z pochopitelných důvodů poněkud speciální, nicméně svůj účel plní jako kdykoli jindy – připomenout vám místa, která stojí za návštěvu, potřebujete-li se dostat fyzicky či duševně do pořádné formy.

Vyhlašování probíhá v mnoha kategoriích, takže si člověk při procházení nominacemi i vítězi najde inspiraci pro nejrůznější druhy pobytů i momentálních potřeb.

[the_ad id='155679']

Tak například v kategorii nejlepší světové hotelové spa zvítězil švýcarský Gstaad Palace, německý Lanserhof Tegernsee se umístil nejvýše v kategorii nejlepší světové léčebné lázně, nejlepší pouštní spa najdete v Utahu v podobě rezortu Amangiri, zatímco za nejlepší „spa destinaci“ byla vyhlášena Dubai.

K dalším pozoruhodným kategoriím a oceněním patří:

  • Nejlepší ženské spa: Al Faisaliah Spa v Rijádu v Saudské Arábii
  • Nejlepší mužské spa: Ritz-Carlton taktéž v Rijádu (že to zrovna Saúdové umějí tak pěkně odlišit podle pohlaví…)
  • Nejlepší místo pro detox: Verba Mayr v Rusku (kombinace detoxu a Ruska tak moc vybízí k jízlivostem, že je raději necháme na vás; přitom to může výborně fungovat)

Kromě mnoha dalších kategorií se dostalo ocenění i nejlepším podnikům v jednotlivých zemích. V Česku je získal pražský Mandarin Oriental na Slovensku pak bratislavský hotel Arcadia.

V celé šíři si letošní výsledky můžete prohlédnout na stránkách World Spa Awards.

 

Podobné články

Global Peace Index: Deset nejbezpečnějších zemí světa
7 nejlepších lyžařských míst na světě
10 nejnavštěvovanějších měst podle společnosti Mastercard
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top