Wolf Lodge, Norsko: Ta pravá Vlčí bouda

Wolfe Lodge, Norsko: jsou všude kolem
Wolfe Lodge, Norsko: jsou kolem i uvnitř

Na severu Norska, vysoko nad polárním kruhem, se v údolí uprostřed rozlehlého ohraničeného parku s divokými zvířaty skrývá jeden z nejexkluzivnějších lodgů, na jaké kdy narazíte.

Polar Park je totiž útočištěm pro vlky, kteří jsou částečně ochočení a částečně divocí.  Není to žádná zoo, nýbrž uměle vytvořená přírodní rezervace, jejíž smyslem není vystavovat zvířata na odiv, ale poskytnout jim co nejlepší podmínky k životu. Jedinou výjimku tu tvoří Wolf Lodge, který se nachází na místě, kde se vlci přirozeně scházejí.

Pokud někdy zatoužíte za záblesků polární záře pozorovat vlky vyjící na měsíc, jiné místo nehledejte. Ve třech pokojích, které jsou k dispozici, najdete veškeré pohodlí, na jaké jsou zvyklí nároční cestovatelé a jaké na severu příliš často k mání není. Ideální je výlet v šesti lidech, minimální délka pobytu je tři dny a děti jsou vítány, jen pokud je jim deset a víc.

Lodge je v provozu v zimě i v létě a kromě schůzky s vlky se tu dá dělat všechno, co je na severu obvyklé: rybařit, pozorovat velryby, podnikat výpravy za přírodou i kulturou, pozorovat ptáky, jezdit se psím spřežením, lyžovat, jezdit na sněžném skútru a tak podobně.

V ceně pobytu je úplně všechno, jen se připravte na to, že nebude nejnižší. Dozvíte se ji pouze na vyžádání a ještě vás na stránkách vyzvou, abyste předem zvážili, že je to fakt ultra exkluzivní záležitost. A když to říká Nor…

Wolf Lodge, Norsko: k dispozici jsou tři ložnice
Wolf Lodge, Norsko: k dispozici jsou tři ložnice
Wolf Lodge, Norsko: ideální počet hostů je 6
Wolf Lodge, Norsko: ideální počet hostů je 6
Wolf Lodge, Norsko: cena je all-inclusive
Wolf Lodge, Norsko: cena je all-inclusive

Tip travel designera Exclusive Tours.