Westin Miriandhoo, Maledivy: Nový rezort od americké společnosti v italském designu

Westin Miriandhoo, Maledivy
Westin Miriandhoo, Maledivy

Další z prázdných maledivských ostrovů našel svého pána. V tomto případě je to luxusní hotelový řetězec původem ze západního pobřeží Spojených států Westin a rezort Westin Maldives Miriandhoo je na Maledivách jeho prvním počinem.

Ostrov Miriandhoo je součástí atolu Baa, není moc velký a splňuje vše, co člověk od Malediv čeká – korály, průzračné moře, písek, palmy.

Rezort nabízí 70 vil a suitů, z toho 41 na pevné zemi a 29 nad vodou. Pozoruhodné jsou především vodní vily, které se svými téměř 200 metry čtverečními patří k nejprostornějším na Maledivách.

O podobu rezortu se postaral milánský architektonický atelier Peia Associates, který podle svých vlastních vyjádření  koncipoval celý projekt přísně ekologicky a udržitelně.

K dispozici budou také tři restaurace a bar: Island Kitchen se chystá po celý servírovat promyšlenou směs čínské, indické a maledivské kuchyně, gurmánská restaurace Pearl se soustředí na vybranou japonskou kuchyni, zatímco v Hawker najdete otevřenou kuchyni a asijskými pokrmy a Sunset Bar nabídne hlavně rafionované koktejly a tapas.

Otevírat se původně mělo v říjnu, podle posledních zpráv k tomu dojde až v prosinci, rezervace se zatím nerozběhly.

Westin Miriandhoo, Maledivy
Westin Miriandhoo, Maledivy

Chcete víc než novinky? Právě vyšlo nové číslo tištěného Travel Designu.