Wa Ale Island, Myanmar: Luxusní malý sezonní ekorezort pro páry a malé rodiny s většími dětmi

Wa Ale Island, Myanmar
Wa Ale Island, Myanmar

Na samém jihu Barmy leží málo známé, nepříliš obydlené souostroví Mergui. Tvoří ho na osm set ostrovů a ostrůvků mezi nimiž se na ručně stavěných lodích pohybují polokočovní rybáři Mokenové. Jinak je tu jen přírodní rezevace a znají to tu hlavně majitelé jachet. Nově tu ovšem vznikl taky malý rezort, který vybudovala jihoasijská nadace Lampi ve spolupráci s celosvětově působící Společností pro ochranu přírody (The Wild Life Conversation Society) a dalšími podobně orientovanými organizacemi. Čímž se vysvětluje „eko“ v titulku a taky si člověk hned umí líp představit, co ho asi čeká.

Celková rozloha ostrova Wa Ale dělá asi 36 kilometrů čtverečních a kromě přírody na něm poslední dobou vyrostlo 11 stanových vil rozesetých podél kilometrové pláže pro 4 osoby a 3 stromové domky pro dva skryté v džungli. Jiný rezort by už na ostrově nikdy vzniknout neměl, celý podnik je koncipovaný jako finanční podpora místnímu národnímu parku.

Vařit se bude z toho, co vyroste okolo nebo se uloví mezi ostrovy. Součástí rezortu je kromě vil také plážová restaurace a bar, kavárna u řeky, potápěčské centrum, zábavní centrum a želví útulek.

Vzhledem k odlehlosti místa je cesta tam a zase zpátky trochu na dlouhé lokte. Z Yangonu je třeba letět do Kawthaungu, což trvá asi hodinu a půl. Následuje čtvrthodinový přesun autem k lodi a zhruba dvou až tříhodinová plavba. Na druhou stranu aspoň hned víte, že se tam s nikým tlačit nebudete. Rezort zajišťuje přepravu z letiště v Kawthangu.

Otevřeno bude sezónně od 1. října do 1. června a děti jsou vítány pouze v případě, že jim už bylo osm let.

Wa Ale Island, Myanmar: stromový domek
Wa Ale Island, Myanmar: stromový domek pro dva

Chcete víc než jen novinky? Za tři týdny vyjde nové číslo tištěného Travel Designu s parádní cestou na východní pobřeží Spojených států.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno