Vilòn, Řím: Ideální skrýš pro prodloužený víkend

Vilòn, Řím:
Vilòn, Řím:

V historickém domě v těsném sousedství Palazzo Borghese, vznikl po pečlivé rekonstrukci ideální příbytek pro prodloužený víkend v Římě – Hotel Vilòn. Je zastrčený v jedné z křivolakých uliček vedoucích k Tiberu, kde vládne ospalý klid starého města. Zároveň je to pár ulic od Španělských schodů, čtvrt hodiny pěšky k Andělskému hradu, půl hodinky k vile Medicejských anebo také pět minut k butikům a dílnám nejlepších italských krejčí na Via dei Condotti.

K dispozici je pouhých 18 pokojů, některé z nich mají vlasní terasu a některé také výhled do tajné zahrady rodiny Borghese, kterou nikdy neviděla ani většina rodilých Římanů. Hotel patří do řady Small Luxury Hotels, což už samo o sobě zaručuje, že si při jeho tvorbě architekt vyhrál i s designem. Octnete se tu na zvláštní hranici mezi historií a současností, inspirovanou srt decem, a padesátými až šedesátými lety v Římě. Budete se pohybovat mezi mramory, sametem a rafinovaně rozmisťovanými artefakty. Jestli se chcete před odjezdem dobře naladit, pusťte si Sladký život od Felliniho nebo Velkou nádheru od Sorentina, nejlépe pak obojí.

Pro inspirace můžete také nakouknout do zimního čísla tištěného Travel Designu, kde vám Řím svýma očima představil Miroslav Motejlek.

Vilòn, Řím
Vilòn, Řím
Vilòn, Řím
Vilòn, Řím

 

Vilòn, Řím
Vilòn, Řím