City breaks

Lucie Farova
Utrecht odhalil nejdelší duhovou cyklostezku na světě
Utrecht odhalil nejdelší duhovou cyklostezku na světě
Lucie Farova

Nizozemské město Utrecht, které již bylo v minulosti oceněno za přeměnu přístřešků autobusových zastávek na včelí plástve, se znovu zapsalo do historie.

Nyní přichází se zbrusu novou duhovou stezkou pro cyklisty, která protíná vědecký park – Utrecht Science Park. Vícebarevná stezka měří neuvěřitelných 570 metrů a rozzářila město velkým množstvím odstínů. Výjimečná oslava Pride je také symbolem rozmanitosti a začlenění do Nizozemské univerzitní instituce.

[the_ad id='155679']

„Mnoho lidí žije, pracuje a studuje ve vědeckém parku v Utrechtu,“ říká Elias van Mourik, 22 letý student této iniciativy. „Je proto skvělé, že na takovém místě naleznete symbol, který dává najevo, že každý je přijat.“ Van Mourik doufá, že stezka bude poskytovat členům komunity LGBTQI+ větší jistotu a zároveň bude inspirovat ostatní, aby se zapojili.

Projekt byl financován Utrechtskou univerzitou aplikovaných věd (HU) spolu s Utrechtskou univerzitou a UMC Utrecht. Jeho dokončení právě v červnu není náhodné. Shoduje se s celosvětovým měsícem Pride, který podle ředitele pro rozmanitost na HU, Elena Valbusa, vyjadřuje další uznání důležitosti inkluze. „Chceme ukázat, že každý může být sám sebou a je vítán ve vědeckém parku v Utrechtu,“ řekl Valbusa. Ve spojení s tímto jedinečným symbolickým jízdním pruhem bude také realizován nový program rozmanitosti. 

Nová stezka je jedinečnou poctou věhlasné cyklo kultuře národa a je také dalším důvodem, proč navštívit tuto půvabnou metropoli. Ve čtvrtém největším městě Holandska se můžete těšit na vodní cesty lemované stromy, historické monumenty a okouzlující botanické zahrady.

Duhová cyklostezka, která je poutavým požitkem pro místní obyvatele i turisty, zaujímá důležité místo mezi těmito rozmanitými atrakcemi. Rovněž posiluje nespornou pozici Utrechtu jako všestranného centra kreativity, inovací a umění.

Podobné články

Resort Danai, unikátní rodinný a špičkový plážový hotel v Řecku
Manta Resort, Indický oceán v přímém přenosu
Skrytý autentický drahokam Jihoafrické republiky
Zvolte měnu
EUR Euro
Top