Hotel

Jiří Zbořil
Unico 20° 87°, Riviera Maya, Mexiko: Jen pro dospělé
Unico 20° 87°, Riviera Maya, Mexiko: Jen pro dospělé
Jiří Zbořil

Hotel jen pro dospělé neznamená nic neslušného. Prostě tam nejsou děti a proto je to ideální místo k relaxaci, pro dovolenou ve dvou, ideálně obojí. Nový hotel Unico 20° 87° (čísla v názvu udávají polohu na zeměkouli) na yucatánské riviéře má navíc velký potenciál uspokojit i další rozličné potřeby. Otvírá 1. března a je tak daleko od všech muslimských zemí, jak si jen dnešní člověk s jistými obavami může přát. Nicméně začněme u té relaxace.

O všechno se někdo postará

Vzhledem k tomu, že je hotel all-inclusive, nemusíte se vážně o nic starat.  Kromě toho tu působí čtyřiadvacetihodinová pokojová služba a osobní „Anfitrión“, který má podle hotelových stránek plně nahradit služby tradičního butlera. Jestli ho opravdu plně nahradí, je asi jedno, jak se jmenuje. Prostě můžete počítat s butlerem pod krycím názvem. Jen si musíte zapamatovat, jak mu máte říkat. Prý je to úplně nový standard all-inclusive hotelu. Už jen tohle prohlášení stojí za otestování.

Kromě toho jsou tu tři bazény a holistické spa a wellness. Co si pod pojmem „holistické spa“ představit, přesně netuším, ale na mou zvědavost to působí. Jsou tu ale i další taháky.

Tři bazény budou prý také unikátní
Tři bazény budou prý také unikátní

Šéfkuchař od tří michelinských hvězd

Jako vrchní šéfkuchař tu bude působit Christian Bravo, což je člověk s úctyhodným životopisem. Pochází z Mexika, vařil v několika španělských tříhvězdičkových michelinských restauracích, sestavoval menu při setkání George W. Bushe s Felipem Calderónem, a také působil jako osobní kuchař francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. V Unicu bude dohlížet, aby nabídka hostům plnila to, co slibuje: hluboký ponor do všech vrstev mexické kuchyně s originálním přístupem.

Navíc tu budou působit mixologičtí mistři se zbrusu novými koktejly vycházejícími ovšem z mexické tradice.

Svět plný objevů pro milovníky koktejlů
Svět plný objevů pro milovníky koktejlů

 Yucatán

Jedna věc je, že člověk z hotelu zřejmě vůbec nemusí vylézt a bude se mít dobře. Jenže být na Yucatánu a neporozhlédnout se aspoň po některých z místních fascinujících arecheologický památek, by mohla být docela škoda. Když už se člověk jednou povaluje na pobřeží Mayů, klidně by mohl navštívit i nějakou tu pyramidu. Zvlášť když do takového Chichén Itzá to budete mít jen něco málo přes dvě hodiny autem.

Zaniklé mayské město Chichén Itzá
Zaniklé mayské město Chichén Itzá

Další zajímavá místa i nové luxusní hotely najdete v tištěném čísle časopisu Travel Design. Na stáncích ho ovšem nehledejte, je k dostání pouze na předplatné.

Podobné články

Resort Danai, unikátní rodinný a špičkový plážový hotel v Řecku
Manta Resort, Indický oceán v přímém přenosu
Objevte ostrov Antigua
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top