Tswalu Kalahari, Jižní Afrika: Kam na příští safari?

Tswalu Kalahari, Jižní Afrika
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika

Ještě před pěti lety o něm v americkém Forbesu psali jako o nejlepším safari táboře, který nikdo nezná. Loni ho časopis Travel + Leisure vyhlásil za šestý nejlepší hotel světa bez rozdílu kategorií. Tswalu Safari Lodge ale není úplně obyčejný hotel, který si někdo postavil, protože je hoteliér a rád vydělává na poskytování střechy nad hlavou zámožným cestovatelům. Vznikl proto, aby pomohl financovat péči o soukromou rezervaci Tswalu Kalahari, která se rozkládá na území zvící 1140 kilometrů čtverečních. Je to největší soukromá rezervace v Jižní Afice a rozhodně i jedna z největších na světě. A na celé této ploše najdete jedinou možnost, kde nějaký čas přebývat: Tswalu Safari Lodge s maximální kapacitou 30 lidí. Už jen proto stojí za návštěvu, ačkoli je zároveň nutno vzít v úvahu, že Kalahari je poušť, takže je lepší tu moc neočekávat některá z velkých zvířat, jako třeba krokodýly nebo nosorožce. Zato je tu spousta jiných, která jinde nenajdete – surikaty, hrabáči, luskouni nebo hyeny hřivnaté.

Rodiny s dětmi určitě ocení, že je to jedna z mála oblastí, kde se nevyskytuje malárie, ale najdou tu také skvělé zázemí. Děti se tu navíc mohou stát malými rangery a vyzkoušet si dovednosti pro život v přírodě. Vyzkouší si střelbu z luku, který si však nejdřív musí sami včetně šípů vyrobit, naučí se poznávat zvířata podle stop a vyzkouší si to i při procházce buší, které bývají zakončené piknikem.

Nechybí tu nic, co k luxusnímu lodgi patří, a  je tu jedna věc navíc: ke každému suitu patří jeden průvodce a Land Rover, což znamená, že si svůj čas můžete organizovat úplně podle sebe. Zároveň tedy taky tak trochu musíte. Tuhle maličkost tu za vás nikdo neudělá.

Tswalu Kalahari, Jižní Afrika
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika: každý suit je samostatná jednotka
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika: Motse loundge
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika: dá se tu strávit i noc pod hvězdami
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika: Tarkuni, samostatná usedlost s pěti suity
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika
Tswalu Kalahari, Jižní Afrika: Tarkuni, bazén s výhledem

 

Tip travel designéra Exclusive Tours


Chcete víc? Právě vyšlo nové číslo čtvrtletníku Travel Design.