Top 7 tradičních restaurací v Bangkoku

 

Hlavní město Thajska mnozí považují za jedno z hlavních světových měst labužníků. Chuťové pohárky si tu každopádně přijdou na své. Thajská kuchyně je skvělá na ulici, úplně nejlepší však je v některé z mnoha tradičních restaurací. Nabízíme výběr sedmi subjektivně nejlepších:

1. Thip Samai Pad Thai

Místo známé také jako Brána duchů (Ghost Gate) vaří jedny z nejlepších tradičních thajských nudlí v Bangkoku. Porce jsou tu obrovské, suroviny čerstvé a kuchaři se nad ohni nezastaví.

2. Nang Gin Kui

Podle Trip Advisoru bangkokská restaurace číslo jedna. Je to také první restaurace, která ve městě začala nabízet služby uzavřeným skupinám. Najdete ji v patnáctém patře jednoho nájemního domu na okraji Čínské čtvrti. Vína a piva se k večeři podávají zdarma.

3. P‘Aor

Nejoblíbenější na serveru  Eating Thai Food, ceněný zvláště pro delikátní nudle tom yum goong s krevetami v krémové omáčce: Kuay Teow Tom Yum Goong Nam Khon. Interiér je prostý – staré dřevěné stoly a lavice a jako výzdoba ocenění, která podnik nasbíral.

4. Doy Kuay Teow Reua

Jak už název napovídá, tento podnik se specializuje hlavně na kuay teow reua, tedy lodnické nudle, což jsou v zásadě rýžové nudle ve vepřovém vývaru s masovými kuličkami. Lodnické se jim říká proto, že se dřív prodávali pouze přímo z loděk. Tradičně tak bývají podávány v menších miskách, které někdejším lodníkům usnadňovali manipulaci.

5. Soei

Podnik na nádraží Sam Sen podává pořádně ostré pokrmy plné chilli, bazalky a limetkové šťávy. Po stěnách je tu plno sportovních fotografií, majitel a šéfkuchař v jedné osobě se totiž dříve věnoval sportu. O víkendech tu bývá dost plno.

6. Nai Mong Hoy Tod

Vlajkovou lodí této restaurace je ústřicová omeleta hoy tod. Lepší v Bangkoku seženete jen těžko. Podává se tu ve dvou verzích: awlua, tedy křupavější, nebo awsuan, tedy vlhčí.

7. Lan Lum Dtai

Specializuje se na jihothajskou kuchyni typickou množstvím koření a bohatými chutěmi. Ke známým jídlům patří gaeng som (rybí polévka se zeleninou), nam prik (zelenina s omáčkou) nebo goong pad sataw (fazole s krevetami).

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno