The Liming, Bequia, Karibik: Zbrusu nový koncept nicnedělání

The Liming, Bequia
The Liming, Bequia

Prvního listopadu otevírá v Karibiku na druhém největším ostrově Grenadin nový luxusní rezort The Liming. Pozoruhodný je hned z několika důvodů.

Jednak je to první karibský podnik skotské společnosti Inverlochy Castle Managment International (ICMI), která původně vznikla, aby se starala o skotské hrady a zámky, což je samo o sobě podivuhodná kombinace. Nicméně působení Skotů ve Střední a JIžní Americe má překvapivě bohatou historii. Jejich zásluhou se tu například hraje fotbal a samostatnou kapitolu tvoří i kousky Skotska v podobě golfových hřišť, která na nejneuvěřitelnějších místech napodobují skotskou krajinu, v níž se golf narodil. (O působení Skotů ve světě bezvadně vypráví Sean Connery ve své knize Býti Skotem).

Za druhé se tu slibuje nový koncept relaxace, což minimálně vzbuzuje zvědavost. Možná  trochu zlomyslnou, ale vzbuzuje. Člověk, který chce utéct před ruchem a shonem světa, tu údajně dostane příležitost seznámit se s velmi málo známým karibským konceptem „liming„. Ano, přiznáváme potíže s překladem, protože „liming“ může být odvozeno jak od limetky, tak od vápence, což se bez dalšího kontextu těžko rozhoduje. Zvlášť když to má označovat „nicnedělání, jako formu vyššího umění„. Možná to v tomto smyslu ale může nějak tajemně metaforicky spojovat obojí. Například pomalé rozpouštění vápencového podloží do vinných hroznů i osvěžení z limetkové šťávy. Zkrátka je třeba to zkusit.

Ostrov Bequia si zachoval ještě mnohé z původní předturistické karibské identity, je na něm jen něco přes deset hotelů a kolem stovky vil. Populární je především mezi jachtaři, kteří také budou mít příležitost zastavit v hotelovém kotvišti a povečeřet v místní restauraci.

Hosté budou mít k dispozici devět vil a suitů roztroušených po svahu kopce až na pláž. Všechny se vyznačují moderním „zámeckým“ designem a širokými výhledy.

The Liming, Bequia
The Liming, Bequia

The Liming, Bequia
The Liming, Bequia

The Liming, Bequia
The Liming, Bequia

The Liming, Bequia
The Liming, Bequia

The Liming, Bequia
The Liming, Bequia


Tip travel designera Exclusive Tours

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno