St. Leonards, Londýn: Nejnovější gurmánský hit města nad Temží

St Leonards, Londýn
St Leonards, Londýn

Kdyby někdy někdo vytvořil park kultury a oddechu Her o trůny, mohl by nějak takhle vypadat jeho hlavní restaurantSt Leonards je místo, které někteří snadno proklejí, jiní si ho nemohou vynachválit a hlavně se o něm v Londýně teď dost mluví, takže pokud chcete zapadnout do společnosti, měli byste o něm něco vědět. Ideálně ho navštívit a posoudit, do které části spektra patříte. Ačkoli malou nápovědu poskytnout můžeme.

Jestli si chcete u oběda či večeře jen nezávazně poklábosit o nejnovějších nezdarech Brexit týmu a nezabývat se příliš tí, co vám to vlastně přinesli, poohlédněte se raději jinde. Pokud máte rádi restaurace, kde samo jídlo poskytuje bohaté téma k rozhovoru i obrazový materiál k sociálním sítím, rozhodně tam zajděte.

Jackson Boxer a Andrew Clarke otevřeli svůj vysněný podnik v Shoreditch 1. července a od té doby se se o něm pořád mluví a mluví, stal se středem pozornosti food kritiků a stojí se na něj stále větší fronty. Obrazně řečeno. Prostě si místo musíte rezervovat s čím dál větším předstihem.

Menu je tu jistou kombinací tradičních anglických jídel a pokrmů jižní Francie, oba chefové své kuchařské geny dědili po rodičích i prarodičích a na londýnské scéně nejsou žádnými nováčky.

St. Leonards, Londýn
St. Leonards, Londýn: kapusta na sádle
St. Leonards, Londýn, zeleninový talíř
St. Leonards, Londýn, zeleninový talíř
St. Leonards, Londýn, mořský ďas
St. Leonards, Londýn, mořský ďas
St. Leonards, Londýn, steak s morkem
St. Leonards, Londýn, steak s morkem

Víc než jen novinky najdete v tištěném vydání Travel Designu. Další číslo vychází za tři týdny.