Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve šťastném království

Six Senses, Bhútán:
Six Senses, Bhútán: Jednotlivé vily rezortu najdete zatím na pěti třech místech tak, abyste během pobytu poznali ze země co nejvíc

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí společnosti Six Senses v Bhútánu v průběhu loňského roku otevřely tři, na další dvě se ještě čeká. Až bude otevřených všech pět, umožní hostům poznat co nejvíc ze stále ještě poněkud pohádkové země – počítá se s tím, že hosté budou mezi jednotlivými místy cestovat. Vzdálená jsou od sebe tři až čtyři hodiny jízdy autem (což vzhledem ke stavu silnic a vysokohorskému prostředí není ani tak daleko, jak byste si mohli myslet), popřípadě na krátký dolet místní linkou.

Všechny rezidence slibují harmonické splynutí veškerých potřeb náročných cestovatelů s tradicemi místní architektury i velkolepostí okolní přírody. Otevřené jsou:

Paro

Six Senses, Bhútán: Paro
Six Senses, Bhútán: Paro

Městečko, údolí a jediné mezinárodní letiště. Jinam se přiletět nedá. Největší lákadlo v okolí je bezpochyby Tygří hnízdo – klášter nalepený na skále v nadmořské výšce 3100 metrů, asi 900 metrů nad dnem údolí. Dnešní symbol Bhútánu kdysi vyrostl v místech, kam podle legendy v osmém století přiletěl Guru rinpočhe na hřbetě tygřice. Vaše cesta tam ovšem tak snadná (ani divoká) nebude.

Thimphu

Six Senses, Bhútán: Thimphu
Six Senses, Bhútán: Thimphu

Hlavní město, či spíše městečko celé země. Příležitost nakoupit šperky, dřevořezby, ručně tkané látky… Nachází se tu také veřejnosti přístupný Institut tradiční tibetské medicíny, takže jestli vás tyhle věci zajímají, tady budete přímo u zdroje. V údolí nad městem žije bhútánské národní zvíře takin, dnes už velmi vzácný tvor, kterého podle místní pověsti stvořil jeden láma z kostí zvířat, která měl k obědu.

Punakha

Six Senses, Bhútán: Punakha
Six Senses, Bhútán: Punakha

V údolí se slévají dvě nejmohutnější bhútánské řeky, na jejichž soutoku leží pevnost ze sedmnáctého století, která dnes slouží jako zimní sídlo nejvyššího opata. Kdysi tu bývalo i hlavní město, dnes jsou pro celou oblast typická hlavně rýžová pole. Jedna z nejkrásnějších vycházek vás tu zavede k čhörtenu Khamsum Yuelley Namgel, který byl postaven, aby udržoval soulad v neustále se měnícím světě.

Zbývá dokončit:

Gangtey

Six Senses, Bhútán: Gangtey
Six Senses, Bhútán: Gangtey

Široce rozevřené, nezalesněné údolí je v Bhútánu vzácnost. Klikatí se tu dvě řeky, z nichž jedna podle legendy představuje hada a druhá kance. Had s kancem se prý kdysi vsadili, kdo bude rychlejší. Vyhraje-li had, bude se v údolí pěstovat rýže; jestli ale vyhraje kanec, nikdy se tu rýže pěstovat nebude. Kdo vyhrál poznáte podle toho, že tu po rýži není ani památky. Zato jsou tu vzácní, elegantní jeřábi černokrcí, kteří se dají pozorovat dalekohledy ze strategicky umístěného informačního centra.

Bumthang

Six Senses, Bhútán: Bumthang
Six Senses, Bhútán: Bumthang

Nejduchovnější místo s největším počtem mnichů, mnišek a tísiciletých klášterů. Tady každý popis selhává, to se musí zažít.

Kdy se otevřou lodge i v Gangtey a Bumthangu není zatím jasné. Jakmile bude otevření na spadnutí, dáme vám vědět.


Chcete víc než novinky? Najdete to v tištěném čtvrtletníku Travel Design.

Podobné články

Prozkoumejte

Shaaran, Saúdská Arábie: otevírání nových světů

Saúdská Arábie pro nás doposud byla spíš zdrojem různých obav a ropy....

Newt, Somerset: poklidný život romantické Anglie

Pokud máte rádi romány Jane Austenové, popřípadě filmy podle nich natočené, nemůžete...

Bãi San Hô, Vietnam: lahůdkový rezort v neotřelé oblasti

Nový rezort Zannier Hotels otevřel loni v prosince, takže jen málokdo ho...

Letadlo, kterým letěl prezident Biden na inauguraci, si můžete...

Pokud na to máte, samozřejmě. V zásadě to ale jde. Prezident si...

Srí Lanka: podmínky ke vstupu do znovuotevřené země

Dnes oficiálně otevírá své hranice turistům ze zahraničí Srí Lanka. Přijet samozřejmě...

Castello di Reschio: život aristokratů

Jedna věc jsou rychlé, nové peníze, které se ve světě teprve zabydlují,...

Populární kategorie

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro