Shipwreck Lodge, Namibie: Přepychové bydlení na Pobřeží koster

Shipwreck Lodge, Namibie
Shipwreck Lodge, Namibie

Podle domorodců je to místo, které Bůh stvořil v hněvu. Portugalci tu krajinu při prvním setkání nazvali Branou pekla, dnes se jmenuje Pobřeží koster. Příroda se tam mezi horkým kontinentem a studeným mořem ukazuje ve velkolepé nehostinnosti, nicméně dobrodruzi, kteří právě k takovým místům pociťují pudovou přitažlivost, od letošního léta v severní části tohoto namibijského národního parku kromě vraků starých ztroskotaných lodí, koster a lachtanů najdou i deset špičkově zařízených samostatných bungalovů.

Přesněji Shipwreck Lodge najdete asi 68 kilometrů od Möwe Bay u ústí řeky Hoarusib, asi tak někde tady. Leží schovaný mezi dunami s výhledy na bouřící oceán.

Osm z bungalovů je určených pro páry, dva pro rodiny s dětmi.

K dispozici budou různé výlety. Například podél podivuhodných geologických formací řeky Hoarusib, kde s určitou dávkou štěstí můžete narazit i na pouštní slony nebo lvi; můžete ale také vyrazit v lodi na ryby, čtyřkolkou mezi duny nebo za lachtany.

Shipwreck Lodge, Namibie: ložnice
Shipwreck Lodge, Namibie: ložnice
Shipwreck Lodge, Namibie
Shipwreck Lodge, Namibie: jídelna
Shipwreck Lodge, Namibie: interiér
Shipwreck Lodge, Namibie: interiér

Kdybyste pobyt zde chtěli spojit s cestou do Jižní Afriky, najdete bezvadné tipy a zážitky v loňském podzimním čísle čtvrtletníku Travel Design. Jižní Afrika tam byla naše hlavní téma.