Šest zemí: 3 důvody, proč si nenechat ujít jeden z vrcholů rugbyové sezóny

  1. Protože atmosféra na plném stadionu, kde desetitisíce lidí fandí svému mužstvu, je zdroj mocné energie, který nenajdete nikde jinde. A rugby má zatím stále jednu výhodu, na kterou třeba u  fotbalu můžete v klidu zapomenout: desetitisíce lidí tu obvykle fandí bez nenávisti k opačnému táboru, takže to bývá energie veskrze pozitivní.
  2. Protože rugby je sport, který v nebývalé míře kombinuje osobní odvahu, sílu, šikovnost a chytrost s nejužší spoluprací s kolektivem. Pohled na hru ve špičkovém provedení je fascinující, i když o ní vůbec nic nevíte. Na každé straně sledujete patnáct chlapíků, kterým, pokud nechtějí prohrát, nezbývá nic jiného, než chovat se jako jeden organizmus.
  3. Hraje se ve městech, která je radost navštívit i jen tak, třeba na prodloužený víkend, a do některých z nich by vás možná vůbec nenapadlo se podívat. Mám na mysli hlavně Cardiff, Edinburgh nebo Dublin.

Anglie - Itállie; jako jedno tělo před plnými stadiony - to je špičkové rugby
Anglie – Itállie; jako jedno tělo před plnými stadiony – to je špičkové rugby

Co je to „Six nations

Tradiční rugbyový turnaj, který funguje jako neoficiální mistrovství Evropy, přičemž žádné oficiální ME se nehraje. Každoročně se jej účastní Irsko, Wales, Skotsko, Anglie, Francie a Itálie. V těchto zemích je rugby na nesrovnatelně vyšší úrovni než jinde v Evropě, ačkoli poslední dobou se o účast v turnaji hlásí i Gruzie. Hraje se systémem každý s každým jednou, domácí hřiště se každý rok střídají.

Pro představu o popularitě a významu události: Nejmenší stadion, na kterém se hraje, je Aviva Stadium v Dublinu s kapacitou 51 700 diváků, největší pak Twickenham Stadium na jihozápadě Londýna, kam může dorazit až 82 000 diváků. Kromě už výše zmíněných měst se hraje ještě v Paříži (Stade de France, 81 338) a Římě (Stadio Olimpico, 72 698). Na zápasy „Six Nations“ bývá obvykle všude vyprodáno.

Letošní turnaj už je rozehraný. Nejlépe si zatím vede Anglie, která zůstává bez porážky, nejhůř je na tom Itálie, která ještě nevyhrála.

Kam a kdy vyrazit

10. 3., 20.00, Wales – Irsko, Principality Stadium, Cardiff

11. 3., 14.30, Itálie – Francie, Stadio Olimpico, Řím

11. 3., 16.00, Anglie – Skotsko, Twickenham Stadium, Londýn

18. 3., 12.30, Skotsko – Itálie, BT Murrayfield, Edinburgh

18. 3., 15.45, Francie – Wales, Stade de France, Paříž

18. 3., 17.00, Irsko – Anglie, Aviva Stadium, Dublin


V jednotlivých městech doporučujeme k ubytování tyto hotely:

CardiffHilton, za standard ubytování ručí značka, navíc stojí uprostřed města, kousek od hradu a deset minut pěšky ke stadionu.

ŘímHotel Raphael, součást řetězce Relais & Château, na dohled od Vatikánu, čtvrt hodiny taxíkem od stadionu, ideální místo k tomu, abyste si Věčné město dokonale vychutnali po všech stránkách.

Londýn – Pokud byste jeli jen na zápas, nejstylovější bude určitě Marriott, je sice jen čtyřhvězdičkový, zato je přímo součástí stadionu. Jinak bychom vám v Londýně vřele doporučili The Ned, ten však v březnu ještě nebude otevřený. Pokud chcete zůstat v centru, co třeba Claridge`s? Elegantní, mezi Hyde Parkem a Soho…

Edinburgh – Jednoznačně The Scotsman Hotel, na dohled od hradu, typicky skotský, s vnitřním bazénem, čtvrt hodiny taxíkem na stadion.

Paříž – Zkuste Hôtel de Sers, je v centru, ale trochu zastrčený, příjemně romantický, v dobrém kontrastu s drsnou hrou; pokud se tedy do Paříže nebojíte.

DublinConrad Dublin, v Dublinu je bezpečno a všude blízko, Conrad leží v samém centru a najdete v něm veškeré pohodlí.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno