Serondela, Namibie: 8 stanů s velkolepou vyhlídkou

Serondela Lodge, Namibie
Serondela Lodge, Namibie: osm stanů

Další nový lodge v Namibi otevřel v březnu tentokrát v nejseverovýchodnějším výběžku země, prakticky na hranici s Botswanou. Serondela Lodge leží na ostrově, který v době záplav, což je v těchto místech po většinu roku, vzniká v povodí řeky Chobe ve stejnojmenném národním parku, a je tedy obvykle přístupný jen lodí. Tvoří ho pouhých 8 stanů, všechny s vyhlídkou na říční břehy, kam se přicházejí napojit velká stáda slonů i mnohá jiná zvířata.

Tábor leží asi 17 kilometrů od města Kasane, kam si pro vás hostitelé přijedou ve člunu. Cesta tam se bere jako vyhlídková a trvá asi tři hodiny, zpátky se budete vracet přímo, na což stačí hodina. Plavby mají svůj stanovený jízdní řád. Když ho dodržíte, jsou v ceně pobytu. Kdybyste se chtěli plavit jindy, bude to za příplatek.

Serondela Lodge je ideální jako jedna ze zastávek na cestě po Namibii a poslouží jako skvělý zelený a vodnatý kontrapunkt k pouštím a dunám na západě. Vzhledem k tomu, že je do Namibie  potřeba vízum, vyplatí se udělat si na trochu víc času a poznat větší kus země.

 

Serondela Lodge, Namibie
Serondela Lodge, Namibie: jednoduché, intimní
Serondela Lodge, Namibie
Serondela Lodge, Namibie: se vším potřebným
Serondela Lodge, Namibie
Serondela Lodge, Namibie: s vyhlídkami venku
Serondela Lodge, Namibie
Serondela Lodge, Namibie: i uvnitř
Serondela Lodge, Namibie
Serondela Lodge, Namibie

Tip travel designéra Exclusive Tours.