Savoy, Florencie: Uprostřed vší nádhery a slávy

Sacoy, Florencie: nové lobby v designu Pucci
Savoy, Florencie: nové lobby v designu Pucci

Florentský hotel Savoy je úctyhodná tradiční instituce. Na místě někdejšího starého trhu a kostela se začal stavět v roce 1893. Už tehdy měl nicméně zavedené ústřední vytápění, výtah a dokonce elektrické osvětlení. Byl zkrátka jedním z nejlepších hotelů své doby a tím také zůstal. Savoy je esencí všeho, co dělá Florencii Florencií.

Poslední půlrok byl ovšem zavřený, protože v něm probíhala velkorysá rekonstrukce, při níž také došlo ke snížení počtu pokojů ze 102 na 80. Nejvíc na tom vydělaly čtyři hlavní suity s nejlepšími výhledy. Hlavní roli v novém designu hrají dřevěné parkety, mramory, mozaiky a současné umění. Lobby hotelu se ujala značka Pucci.

 

Florencii jsme vám očima florentského hoteliéra Caludia Meliho (JK Place) důkladně představili ve druhém čísle čtvrtletníku Travel Design. Najdete v něm tipy, kde se jako Florenťan skvěle najíst i kde nakoupit.

Pokud se do Florencie vydáte do 26. srpna, můžete v Palazzo Strozzi na vlastní kůži vyzkoušet pozoruhodný experiment na pomezí umění a vědy (i když zrovna léto ve Florencii vám s čistým svědomím pro záplavu turistů fakt těžko můžeme doporučit).

Pokud návštěvu odložíte až na podzim, můžete od 8. do 11. listopadu v hotelu Savoy zažít báječné tři dny zaměřené čistě na lanýže – od lovu po konzumaci.

Savoy, Florencie: v každém pokoji zůstáváte v centru dění
Savoy, Florencie: v každém pokoji zůstáváte v centru dění
Savoy, Florencie: výhled na Náměstí Republiky
Savoy, Florencie: výhled na Náměstí Republiky
Savoy, Florencie
Savoy, Florencie
Savoy, Florencie
Savoy, Florencie: jeden ze čtyř velkých suitů
Savoy, Florencie: výhled na Dóm
Savoy, Florencie: výhled na Dóm