Sanders, Kodaň: Dokonale útulné útočiště pro prodloužený víkend

Vejít do Sandersu je jako vstoupit do divadla, tvrdí majitel nově otevřeného kodaňského hotelu Alexander Kølpin, někdejší tanečník dánského královského baletu.

Něco na tom je. Pečlivý design někdy může působit dojmem až příliš dokonalého světa, na který je taková radost hledět, až se člověk chvíli zdráhá vstoupit. Na druhou stranu spíš jen chvíli. Protože v tomhle prostě bydlet chcete.

Sanders, Kodaň: suit
Sanders, Kodaň: suit
Sanders, Kodaň: suit
Sanders, Kodaň: suit
Sanders, Kodaň: apartmá
Sanders, Kodaň: apartmá

Hotel sousedí s Dánským královským divadlem, prakticky přes ulici to máte do galerie moderního umění Kunsthall Charlottenborg nebo do Opery, hned za rohem je Nyhavn s typickými barevnými fasádami domů. Zatím jsou z pěti pater otevřena jen dvě, až bude hotel v plném provozu, nabídne 52 pokojů v sedmi různých velikostech od maličkých po velkorysé apartmá s výhledy na ulici nebo do vnitrobloku.

Restauraci se tu říká Kuchyně, kam si můžete kdykoli zaskočit na neformální posezení, popovídat si s šéfkuchařem nebo se taky docela normálně najíst.

Bar se jmenuje Tata a jméno dostal po slavné oponě Královského divadla. Vaří tu vlastní pivo (jsme v Dánsku) a věří si i na dobrý výběr vín.

Sanders, Kodaň: bar Tata
Sanders, Kodaň: bar Tata
Sanders, Kodaň: Kuchyně
Sanders, Kodaň: Kuchyně

Vzhledem k původnímu povolání majitele vám v hotelu umí nabídnout také poněkud nečekané služby, jako například prohlídku zákulisí Dánského královského baletu i s návštěvou zkoušky. Kromě toho vás rádi zasvětí do hudebního i kulinářského světa Kodaně se všemi jemnostmi a tajnými zákoutími.


 

Pokud chcete víc než jen novinky ze světa luxusního cestování, zkuste tištěný čtvrtletník Travel Design.