Sagaya, Ginza, Tokio: Co se stane, když se spojí výtvarný ateliér s luxusní restaurací?

Může vám třeba z talíře vyletět pták a usadit se na větvičce, která se vynoří z talíře vašeho souseda. Jsou to sice všechno jen iluze, ale zato dokonalé. A také dokonale výtvarné. V tokijské restauraci Sagaya je večeře zážitek pro všechny smysly a není jen tak snadné se tam dostat. Příležitost ponořit se při dvanáctichodovém menu do „chutí, vůní a nádhery japonské scenérie“ totiž každý den dostává jen osm hostů.

Sagaya, Tokio: pozoruhodné spojení výtvarného umění s kulinářským
Sagaya, Tokio: barvy i vzory na stěnách reflektují různá roční období…
Sagaya, Tokio: roční doby se mění podle toho, co máte zrovna na talíři
Sagaya, Tokio: … a mění se podle toho, co máte zrovna na talíři

Pořekadlo o tom, že člověk jí nejdřív očima, si restaurace Sagaya vzala tak k srdci, že spojila síly s výtvarně digitálním studiem teamLab vytvořila prostor plný sensorů, projektorů a zvuků, který reaguje na pohyby všech přítomných.

S každým naservírovaným chodem se spouští světelná a zvuková show, která se odehrává v celém okolním prostoru. Všechno tu hraje se vším a vše se pořád mění. Zůstanete-li na chvíli nehybně sedět, může se vám na ruce usadit virtuální ptáče. Jakmile se pohnete, odletí.

Sagaya, Tokio: vše je v neustálém pohybu
Sagaya, Tokio: Vše je v neustálém pohybu…
Sagaya, Tokio: ... ale žádný strach, jídlo vám z talíře neuteče
Sagaya, Tokio: … ale žádný strach, jídlo vám z talíře neuteče.

Menu i show se každý měsíc budou měnit a vzhledem k omezenému počtu hostů bude rezervace zřejmě třeba dělat s velkým předstihem. Koncept je to úplně nový, restaurace otevřela na konci dubna.


Tipy na další zajímavá místa najdete v tištěnm vydání časopisu Travel Design.