Sacred Valley, Cuzco: Extrémní zážitek na skále pro celou rodinu

Hleděli jste někdy s úžasem na ptačí hnízda přilepená vysoko ve skalách a říkali si, jaké by bylo se tam aspoň jednou vyspat? Ne? No, ono to asi úplně normální není. Ale když už tady jednou ten nápad je…  Cuzco tak nějak přirozeně patří do itineráře cest po Jižní Americe hlavně kvůli památkám na zaniklé civilizace. Mysticky kulturní zážitky se tu však dají proložit také jedním pořádným mysticky extrémním, který vás z minulosti rázem přenese do nejživější přítomnosti. Společnost Natura Vive vybudovala v Posvátném údolí asi hodinu a půl cesty autem od Cuzca skalní suity: Skylodge Adventure Suites. Není to hotel v pravém slova smyslu. Váš pokoj totiž visí ve skále 400 metrů nad zemí a vede k němu dvouhodinová cesta kolmo vzhůru po kovovém žebříku. Člověk tam tedy na rozdíl od kondorů nehledá dlouhodobé útočiště, ale zážitek na jednu noc.

Skylodge Adventure Suites: tři hnízda ve skále
Skylodge Adventure Suites: tři hnízda ve skále

Celý lodge sestává ze tří oddělených buněk, postavených z hliníku, uhlíkových vláken a skla, přespat v nich celkem může maximálně osm lidí najednou. Každá buňka je pohodlně zařízená, s vlastní oddělenou koupelnou a záchodem. Hodně se tu dbá na ekologii a udržitelnost.

 

Jak Skylodge Adventure Suites funguje

Možná vás napadne, co si v takovém místě celý den počnete. Ono to ale není na celý den. Obvykle to funguje tak, že vás zástupce společnosti ve dvě odpoledne vyzvedne v hotelu v Cuzcu a odveze vás na místo.  Tam nejdříve podstoupíte bezpečnostní školení, pak následuje výstup. Nahoru se dostanete někdy před šestou, v osm se podává pořádná večeře i s vínem.

Skylodge Adventure Suites: v ceně je večeře a snídaně
Skylodge Adventure Suites: v ceně je večeře a snídaně

Po večeři se uhnízdíte (doslova), ráno dostanete snídani, sklouznete se ziplinem a společnost vás odveze zase zpátky do Cuzca, kam dorazíte tak kolem jedné.

Průvodci jsou příjemní, mluví anglicky a pochvalují si to tam i lidé, kteří se bojí výšek. Přístup mají děti od šesti let. Skylodge Adventure Suites fungují už od roku 2013, takže je všechno dostatečně vyzkoušené, abyste se nemuseli bát.


Mnoho dalších tipů na zajímavé zážitky najdete v tištěném vydání časopisu Travel Design. K dostání pouze na předplatné.

Uložit

Uložit

Uložit

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno