Rosewood, Bermudy: Máte to rádi hodně posh?

Rosewood, Bermudy
Rosewood Bermuda, interiér

Aby bylo jasno, posh není žádné sprosté slovo, ale zkratka, která původně označovala nejlepší lístky na lodích z Anglie do Indie a zpátky – „portside out, starboard home“, neboli „cestou tam na levoboku, cestou zpátky na pravoboku“. Proč? Protože tam nepálilo slunce. Na to už se ale dost zapomnělo a zůstalo jen slovo, které označuje všechno, co je od pohledu pro „lepší lidi“. Jako třeba ultraluxusní rezort Rosewood Bermuda, kde slunce sice skoro pořád hřeje, ale ani v srpnu obvykle nepřekračuje třicítky (nejvyšší teplotu, 34°C, naměřili na ostrově Velká Bermuda v roce 1989) a průměrný počet slunečních hodin v měsíci rovná se zhruba počtu našich hodin pracovních (v létě o něco víc, ale taky záleží na tom, jak moc pracujete). A přitom jste pořád v EU. Ještě asi tak rok.

Rosewood Bermuda není sice úplně nový, za poslední tři měsíce však prošel důkladnou rekonstrukcí za 25 milionu USD (přece jen je to blíž k Americe) a návštěvníkům se otevřel opět 1. dubna.

K dispozici je 92 pokojů a suit, beach club, osmnáctijamkové golfové hřiště, které taky prošlo pořádnou generálkou, rozšířené spa… Zkrátka nejlepší bermudský rezort je teď ještě lepší, užijete si tu dokonalý koloniální přepych. Jestli to máte rádi posh, budete tu jako doma.

Rosewood Bermuda, hotel
Rosewood Bermuda, bazén
Rosewood Bermuda, koupelna
Rosewood Bermuda, koupelna
Rosewood Bermuda, restaurace
Rosewood Bermuda, restaurace
Rosewood Bermuda, večeře ve dvou
Rosewood Bermuda, večeře ve dvou
Rosewood Bermuda, golf
Rosewood Bermuda, golf