Raffles Europejski, Varšava: Kde bydlela i Marlene Dietrich

Raffles Europejski, Varšava
Raffles Europejski, Varšava

K životu se znovu probouzí legendární varšavský hotel Europejski. Od svého otevření v roce 1857 to byl vždy nejluxusnější hotel v Polsku (i když tehdy zrovna žádné Polsko podle práva neexistovalo). Jeho historie je pohnutá, budova přežila dokonce i druhou světovou válku, což se o většině Varšavy říct nedá. V šedesátých letech v něm postupně bydleli: Marlene Dietrich (která tu prý ovšem měla problémy s kožichy, protože se jí pořádně nevešly do výtahu); Robert Kennedy, který do Polska přijel za příbuznými své ženy; Rolling Stones, kteří ve Varšavě koncertovali poté, co jim ruské politbyro zrušilo vystoupení v Moskvě; Willie Brandt, který tu v roce 1970 podepsal historickou první poválečnou smlouvu mezi Německem a Polskem. V roce 2005 se hotel po dlouhém boji vrátil do rukou rodin původních vlastníků, kteří se rozhodli pro celkovou rekonstrukci a spojili síly s kanadským hotelovým řetězcem Raffles. Na otevření se docela čekalo, původně k němu mělo dojít už loni v létě, nakonec se tak stane až příští týden.

Raffles Europejski Warsaw přijímá rezervace od 1. března 2018.

Pořád je to nejlepší hotel v Polsku. Najdete ho ve znovu vybudované historické části Varšavy hned vedle Prezidentského paláce, kousek od Opery. Všechno hezké ve Varšavě je odtud kousek pěšky.

K dispozici je 106 pokojů v deseti kategoriích od 37 po 247 metrů čtverečních; spa s šesti místnostmi pro procedury, saunou a bazénem; permanentně otevřené fitness centrum s profesionální podporou, dvě restaurace, jeden bar a 3 konferenční místnosti, kdybyste si tu chtěli uspořádat obchodní setkání svých středo/východoevropských partnerů. Kromě toho vám tu pohlídají děti i vyvenčí psa.

Raffles Europejski, Varšava: moderní design evokuje art deco
Raffles Europejski, Varšava: moderní design evokuje art deco
Raffles Europejski, Varšava: pokoje zdobí díla současných polských umělců
Raffles Europejski, Varšava: útulné pokoje zdobí díla současných polských umělců
Raffles Europejski, Varšava
Raffles Europejski, Varšava

Chcete víc než novinky? Travel Design!