Qasr al Sarab Desert Resort, Abú Dhabí: Kousek z Tisíce a jedné noci v Prázdné končině

Nová Anantara asi dvě stě kilometrů od Abú Dhabí nabízí veškerý komfort novodobé arabské pohostinnosti a zároveň výlučnou osamělost pouštní oázy. Vyrostla během posledních tří let v písečných dunách Rub al-Chálí, anglicky Empty Quarter, česky Prázdná končina, což je název prostoru mezi Sjednocenými arabskými emiráty, Saúdskou Arábií a Ománem, kde se táhne po Sahaře čtvrtá největší souvislá písečná poušť na světě.

Na pět tisíc dělníků tu v relativně krátkém čase postavilo cosi, co ze všeho nejvíc zřejmě připomíná starou arabskou pevnost. Má to podobné proporce, je to podobně zdobené, jen to zatím není staré. Třeba se na to jednou budou turisté jezdit dívat jako na Alhambru a ještě se budou divit, kde se to v té poušti vzalo.

Pouštní Anantara Qasr al Sarab: trošku pohádková pevnost
Pouštní Anantara Qasr al Sarab: trošku pohádková pevnost

Pro koho je nová Anantara

V současnosti je to ideální prostor prostor pro každého, kdo si chce vychutnat podivuhodné vlastnosti pouště a života v přepychu zároveň.

K dispozici je tu celkem 205 pokojů, suit a soukromých vil s jedním, dvěma nebo i třemi pokoji, které tvoří jeden velký komplex s bazénem uprostřed. Pak jsou tu ještě Royal Pavilion Villas, které stojí stranou, svým obyvatelům zajišťují maximální soukromí a bazén mají vlastní.

Qasr al Sarab: výhled z restaurace na druhou největší poušť světa
Qasr al Sarab: výhled z restaurace na čtvrtou největší poušť světa

K vychutnávání pomalého toku života v poušti přispívají i typické lázně Anantara Spa a pět restaurací s širokým výběrem kuchyní z celého světa, přičemž největší důraz se pochopitelně klade na kuchyni středněvýchodní. A jak je v kraji dobrým zvykem, arabská pohostinnost tu vítězí i nad muslimskou prohibicí, takže ten široký výběr se týká i nabídky vín. Navíc například večeři si můžete nechat uspořádat na míru přímo v poušti – ideální příležitost pro muže, jak udělat dojem na svou partnerku.

Večeři si tu můžete nechat uspořádat přímo mezi dunami
Večeři si tu můžete nechat uspořádat přímo mezi dunami

Co se dá v poušti podnikat

Pokud byste mystickou prázdnotu pouště nedokázali jen tak nečinně přijímat, dá se tu dělat i spousta věcí: podnikat výlety mezi duny na čtyřkolkách či velbloudech, střílet z luku, seznámit se sokolnictvím, pochopitelně je tu fitness, tenisový kurt, knihovna a v neposlední řadě také dětský klub. Takže směle vyražte i s rodinou. Aspoň jednou za život by člověk měl poušť zažít.


Tipy na další zajímavá místa najdete v tištěném vydání časopisu Travel Design.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno