Při pobytu v zahraničí jezte místní speciality – zde se dozvíte proč

Ochutnávání místních jídel je opravdu jedním z důvodů cestování. Každá země přináší vlastní gastronomickou nabídku a každé místo nabízí vlastní paletu chutí. Jako cestovatelé se pouštíme do kuchyní neznámých míst, abychom tyto destinace poznali hlouběji a autentičtěji. Díky ochutnávání objevujeme nejen nové příchutě, ale také vášeň, s níž jsou pokrmy a speciality připravovány.

Vyzkoušejte například ochutnávku místního olivového oleje na farmě v Chorvatsku. Namočte si kousek čerstvého chleba do přírodního olivového oleje, který je sám o sobě velmi lahodný. Při vyslechnutí celého příběhu si však každé sousto užijete ještě více. Dozvíte se, že farma je starý rodinný podnik, který se předává již po generace z otce na syna a jak je zde zvykem, pravděpodobně se i setkáte a budete pohoštěni jedním z členů této rodiny. Zakupte si jako suvenýr láhev olivového oleje nebo bochník domácího chleba. Na výběr budete mít širokou nabídku produktů a některé značky vám možná budou povědomé. Zcela zaručeně vás čeká silný a smyslný zážitek, na který nezapomenete.

Farmářské trhy jsou dalším skvělým způsobem, jak probádat chutě a jídla cizího národa. Nabídka se bude přirozeně lišit v závislosti na tom, kdy a kde se nacházíte. Získání zkušeností o sezónních produktech může být inspirací pro vaše budoucí výlety. Na trzích budete opět obklopeni místními obyvateli a dozvíte se více o jejich životě a zvycích. Stravování a nakupování u místních navíc podporuje malé podniky a turistika se tak stává udržitelnější. Jde o příjemný a zároveň jednoduchý krok k tomu, abychom se chovali jako etičtí cestovatelé a spotřebitelé.

Pokud vaše fantazie touží po zkušenosti s místní gastronomií, naši partneři z Kated.com vám pomohou zorganizovat tento vysněný zážitek. Spojí vás s místním chorvatským průvodcem, který vám pomůže navrhnout ideální výlet a bude dbát na to, aby vaše cesta byla bohatá na autentické kulinářské zážitky.

Podobné články

Prozkoumejte

Glamping v Chile? Toto je to pravé místo!

V posledním desetiletí došlo k obrovskému nárůstu trendu, kterým je glamping -...

Oetker Collection uvede první nemovitost v Ženevě

Oetker Collection letos v září oficiálně otevře dveře své nové nemovitosti v...

Nejlepší destinace pro gurmány

Nejlepší destinací pro gurmány, kterou jsem kdy navštívil, je Emilia Romagna.Emilia Romagna...

Chcete se více přiblížit zvířatům? Zkuste cyklistické safari

Jednou z nejlepších a nejdivočejších věcí, které jsem kdy udělal, bylo projet...

Objevte jeskynní hotel na prahu modrých kopulí ostrova Santorini

Vedle proslulého kostela Santorini s modrou kopulí, na začátku nejvýznamnější pěší stezky...

Noka Camp – oáza na útesu v Jihoafrické republice

První ze dvou nemovitostí společnosti Lepogo Lodges, Noka Camp nabízí osvěžující nádech...

Populární kategorie

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro