Potřebujete na Srí Lanku, na Zanzibar nebo do Nepálu?

Flydubai Boeing 737 MAX 8
Flydubai Boeing 737 MAX 8

Všechna tahle místa mají jednoho společného jmenovatele: letecká společnost flydubai vás tam dopraví s jediným přestupem v Dubaji. Má to dvě výhody.

Jednak flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, takže vás neunaví ani dlouhý let. V business třídě se vyspíte na plně plohovatelném sedadle a dokonce i v nové ekonomické třídě budete mít dost místa pro nohy a slušnou relaxaci. Každé sedadlo má zabudovanou obrazovku s HD rozlišením s nabídkou až 1000 hodin filmů, hudby a her v angličtině, ruštině a arabštině, navíc inovativní systém osvětlení paluby umožňuje cestujícím, aby si světlo sami přizpůsobili podle nálady a podle toho, čemu se zrovna chtějí věnovat.

Flydubai Boeing 737 MAX 8, business class
Flydubai Boeing 737 MAX 8, business class

Druhá výhoda je ten přestup, což zní možná paradoxně, ale stačí si správně nastavit úhel pohledu. Neberte to jako nutné zlo, ale jako příležitost a přidanou hodnotu. Dubaj je totiž město, které je extrémně zajímavé pro každého zvídavého člověka, ovšem ne každý v něm musí prožít hned několik dní. Případné několikahodinové čekání na další spoj se tak dá proměnit v plnohodnotnou expedici do světa budoucnosti, v němž se můžete porozhlédnout a na vlastní kůži zjistit, jestli mu někdy budete chtít dát víc času, nebo jestli vám to takhle stačí. Co se dá během přestupu stihnout?

Na cestu do města a zpátky počítejte taxikem asi hodinu a zároveň byste měli být na letišti dvě hodiny před odletem. Podle toho si můžete spočítat kolik času máte.

Tři až čtyři hodiny ve městě: zajeďte se podívat na Burdž Chalífa. Nejvyšší budova světa vám jednak poskytne patřičný rozhled, zároveň je to jakási ikona a esence města. Návštěvu je ovšem dobré si zarezervovat i zaplatit předem přes internet. Jednak se tam pak určitě dostanete a ještě zaplatíte zhruba třetinovou cenu za vstup.

Čtyři až pět hodin ve městě: přidejte Dubai Mall, největší obchoďák světa s mořským akváriem a kluzištěm. Ale pozor, tenhle mumraj je dost pohlcující, takže si hlídejte čas.

Víc hodin ve městě: přidejte gurmánské zážitky podle chuti v některé ze skvělých restaurací nejrůznějších národních kuchyní.

Pokud máte k dispozici celý den, pobrouzdejte si chvíli internetem a sami si vyberte ze zážitků podle toho, co zrovna vás nejvíc bere. Dubaj toho má nepřeberně.

Dubaj
Dubaj