Pojeďte do La Scaly na Nabucca, 24. 10. 2017

Poslechněte si operu Nabucco v italské La Scale, biblický příběh, který dal světu Giuseppe Verdiho

Giuseppe Verdi, Nabucco; orchestr řídí Nicola Luisotti; režie Daniele Abbado; výprava: Alison Chitty; choreografie Simona Bucci
Giuseppe Verdi, Nabucco; orchestr řídí Nicola Luisotti; režie Daniele Abbado; výprava: Alison Chitty; choreografie Simona Bucci

Těsně před tím, než roku 1841 opera Nabucco vznikla, zažil Verdi neúspěch, kvůli kterému se chtěl vzdát své skladatelské kariéry. Pod tlakem okolností a díky rezolutnímu postoji tehdejšího impresária italské La Scaly však nakonec sepsal dílo, které ho proslavilo.

Nabucco je biblický příběh o králi Nebukadnesarovi a jeho pronásledování babylonských Židů. Opera o čtyřech aktech, která měla premiéru 9. března 1842 v milánské La Scale, se hraje dodnes a její nejslavnější část – Sbor židovských otroků zpívající „Va, pensiero“ – se stala neoficiální hymnou Itálie.

Takřka tříhodinovým opusem vás tentokrát provede slavný italský dirigent Nello „Papa“ Santi, který je uznávaným odborníkem na italskou operu. V režii Daniela Abbada uvidíte barytonistu Lea Nucciho jako krále Nebukadnesara a tenoristu Stefana La Collu jako židovského vojevůdce Ismaela.

Leťte s námi do opery

Program:

14:00 – odlet z Prahy privátním proudovým letadlem

15:30 – přílet do Milána a přejezd do restaurace

16:30 – večeře ve vyhlášené restauraci Café Trussardi

19:00 – přesun do La Scaly

20:00–23:00 – představení Nabucco, La Scala

23:30 – přesun na milánské letiště

00:00 – odlet do Prahy privátním proudovým letadlem

cca 01:30 – přílet do Prahy

 

Cena: 3.900 EUR/osoba

Cena zahrnuje:

  • místo v privátním proudovém letadle pro let Praha–Milán–Praha
  •  vstupenky na operu
  • transfery Mercedes-Benz V-Class
  • degustační menu ve vyhlášené restauraci Café Trussardi

Uložit

Uložit

Uložit

Mám zájem o účast na této akci

Odesláním formuláře udělujete vydavatelství Travel Design a.s. souhlas k využití těchto osobních údajů ke všem činnostem, které souvisejí s vyřízením Vaší poptávky a informování o časopisu a jeho akcích.