Pitcairn, Tichý oceán: Pozemky zdarma

Pitcairnské hlavní město Adamsvile
Pitcairnské hlavní město Adamsville

V jižní části Tichého oceánu existuje ostrov, kde od vlády můžete zcela oficiálně dostat kus země zdarma, pokud se tam přestěhujete. S výjimkou oblastí kolem obou pólů je to pravděpodobně nejvzdálenější místo od všeho a všech, kam se na této planetě dá dostat.

Je tu vyhaslá sopka, pitná voda, dost úrodné půdy a slušné počasí: v létě bývá vlhko a teploty se drží mezi 25°C a 35°C, zatímco zimy jsou suché s teplotami 17°C až 25°C. Ostrov patří Velké Británii a žije na něm momentálně pouhých 50 obyvatel. Jmenuje se Pitcairn. Je součástí Pitcairnova sousostroví, které tvoří ještě další tři ostrovy: o něco větší Hendersonův ostrov, který je zcela neobydlený, a dva malé ploché korálové atoly. Všichni místní obyvatelé jsou potomci vzbouřených námořníků z legendární lodi Bounty a jejich polynéských žen.

Na ostrově je jeden obchod, spojení se světem obstarává loď, která sem pravidelně připlouvá z Nového Zélandu se zásobami a objednávkami jednou za tři měsíce, funguje tu internet a působí tu jeden novozélandský lékař, který se vždy po roce mění. Není tu ani žádný velký turistický ruch. Letadla sem nelétají, protože není kde postavit letiště, a lodí to trvá z Nového Zélandu, což je nejbližší další pevnina, dva dny. Ostrov tak navštíví ani ne celá tisícovka turistů ročně.

Pitcairnská vláda není z celkem pochopitelných důvodů žádný přebujelý byrokratický aparát a ráda vám zodpoví všechny otázky k případné imigraci. A možná bude někoho i zajímat, že se na ostrově neplatí žádné daně.

Jeden z dalších tří ostrovů celého Pitcairnova souostroví je asi 100 kilometrů od Pitcairnu
Jeden z dalších tří ostrovů celého Pitcairnova souostroví je asi 100 kilometrů od Pitcairnu


Nejen zajímavosti a novinky, ale i recenze, další tipy a zprávy z cest najdete v tištěném vydání čtvrtletníku Travel Design.

 

 

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno