Park Hyatt Mallorca: 5 dobrých důvodů proč vyrazit na Mallorcu

Proč na Mallorcu?

Protože teď už je tam Park Hyatt. Mallorca je nádherná, jen v některých částech poněkud přeplněná. Pokud je to jediný důvod, proč jste se na ni ještě nevypravili, přišel správný čas vyrazit. Vůbec si nevšímejte západní části ostrova a ubytujte se v nově vybudovaném hotelu Park Hyatt na východě, kde zdaleka není tolik lidí. Tohle místo rozhodně má co nabídnout.

Je až překvapující, jak dlouho si vždy spolehlivě luxusní Park Hyatt dával se svou mallorskou pobočkou na čas. Z letiště v Palmě je to sice autem jen hodinka, zároveň je to však cesta do úplně jiného světa.

Jako za starých časů

Rezort je vystavěný tak, aby působil, že tu stojí už stovky let. Na první pohled snadno propadnete dojmu, že přijíždíte do tradiční španělské horské vesnice. Zbrusu nový komplex dokonale splývá s krajinou.

V nových hotelech někdy chvíli trvá, než se správně vyladí personál, Park Hyatt si však své lidi zjevně umí vybrat. Návštěvníci se tu od samého počátku cítí jako doma.

První, co vás při příjezdu uhodí do očí, jsou schody. Rezort tvoří osm obytných domů vystavěných v příkrém kopci, každý z nich je pojmenovaný po nějakém stromu. Pokud by vám pohyb po schodech dělal problémy, máte k dispozici golfová vozítka, kterými se po rezortu můžete vozit bez větších energetických výdajů.

Spolehlivý luxus

Pokoje jsou na evropské poměry vpravdě obrovské. Na padesáti čtverečních metrech najdete určitě dost místa, abyste se zařídili po svém. Všechny domy mají balkóny slušných rozměrů a některé i malé venkovní zahrady. Odevšud jsou překrásné výhledy, z některých pokojů přímo na moře.

Najdete tu také veškeré vybavení, na jaké jsou zákazníci Hyattu zvyklí. Postele tohoto řetězce patří mezi vůbec nejpohodlnější ze všech hotelů, příjemné jsou vysoce kvalitní župany, toaletní taštičky Bottega Veneta i integrované multimediální centrum. Mimořádné jsou koupelny. Jasně, že člověk nepotřebuje mít v zrcadle zabudovanou obrazovku, ale když už tam je, je to milé; stejně jako dešťová sprcha či vyhřívaná dlažba.

Rezort je skvěle vybavený. Jsou tu tři bazény, z toho jeden dětský. Obsluha kolem bazénů je velmi pozorná – nenacházíte-li se zrovna poblíž baru, prostě stiskněte zvonek a vzápětí se odkudsi někdo vynoří, aby převzal objednávku. Na rozmazlování jsou tu plně vybavené lázně, posilovna je malá, ale má všechno, co mám mít.

Park Hyatt, Mallorca
Interiéry pokojů jsou laděny moderně a s okolními výhledy působí harmonicky

Samé dobré věci

Do pěti minut autem je všude kolem plno restaurací, určitě budete však také chtít vyzkoušet některou z místních. V Tapas baru dostanete skvělé tradiční španělské chuťovky. Jsou vždy z čerstvých surovin a obsluha je velmi vnímavá. Ostatně příjemný je celý prostor restaurace, takže si tu člověk rád posedí se sklenkou vína. Mallorské speciality si můžete dát v Baleárské restauraci a pokud dostanete chuť na změnu, je tu i jedna s asijskými specialitami. Na první pohled to může působit tak trochu mimo, ale změna je život, takže ji člověk většinou nakonec ocení.

Za zmínku v Park Hyattu vždy stojí snídaně. Na dlouhých dřevěných stolech najdete formou bufetu spousty čerstvých dobrot.

Kudy kam

V podstatě z tohoto krásného místa člověk vůbec nepotřebuje odcházet, neprozkoumat trochu okolí by však byla škoda. Nejjednodušší je půjčit si auto, můžete si pak projet celý ostrov. Mnoho krásných pláží a jiných zajímavých míst je však i v blízkém okolí. V Cala Minor i v Cala Mesquida jste do deseti minut. A pokud chcete nasát místní atmosféru někde, kde to ještě moc turistů neobjevilo, doporučujeme historické městečko Capdepera, také asi jen deset minut jízdy od hotelu.

Komu nestačí polehávat kolem bazénu, najde v blízkém okolí řadu možností sportovního vyžití. Jedno golfové hřiště patří k rezortu, čtyři další se nachází do čtvrt hodiny jízdy autem. Najdete tu ale i krásné trasy na horské výšlapy nebo cyklistické výlety, dá se tu plachtit a v podstatě cokoli, na co si vzpomenete.

V Park Hyatt na Mallorce se určitě nebudete nudit, určitě byste však měli do programu zařadit také nicnedělání a jen si tiše užívat krásné prostředí. Je tu všechno, co si náročný návštěvník může přát.

Park Hyatt, Mallorca
Vlastní balkon nebo terasa nabízí nádherné výhledy na okolní scenérie

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno