Palácio Tangará, São Paulo, Brazílie: Bezpečné útočiště uprostřed kypícího velkoměsta

Desátého května 2017 otevírá brány pozoruhodný hotel ze skupiny Oetker, kde si můžete vyzkoušet to nejlepší z Brazílie.

Na jednu stranu pestrobarevné, živoucí velkoměsto, na druhou stranu oáza klidu a míru v bezprostředním sousedství pozoruhodného parku, který tu v padesátých letech jako kultivovanou imitaci jihoamerické džungle vytvořili světově proslulí brazilští architekti Oscar Niemeyer a Roberto Burle Marx. Jak k tomu došlo, je dlouhá historie, nicméně s otevřením hotelu Palácio Tangará tu vzniklo místo, jaké jen tak někde nenajdete: jste v obrovském městě, které je jako džungle, v džungli, která je ovšem zahrada, a v hotelu, který je prakticky zámek.

Palácio Tangará, Sao Paulo: to nejlepší z Brazílie
Palácio Tangará, Sao Paulo: to nejlepší z Brazílie

Exteriéry i interiéry hotelu vytvářely nejlepší současné brazilské architektonické a interiérové ateliéry: B+H Architects, Bick Simonato a PAR Arquitetura.

V nabídce je 141 prostorných pokojů, z toho 59 suit, každý z nich svůj malý svět sám pro sebe. Brazilskou eleganci doplňuje restaurace, které velí michelinský kuchař Jean-Georges Vongerichten, a „Spa by Sisley“, lázně pro zhýčkané.

Když k tomu všemu připočtete, že to do města máte kousek, ale zůstáváte v klidu a bezpečí (poměrně důležité kritérium), vyjde vám místo, kde chcete být, pokud chcete být v São Paulu. Ale to už je na vás.

Palácio Tangará, Sao Paulo: zahrada jako amazonská džungle
Palácio Tangará, Sao Paulo: zahrada jako amazonská džungle