Pádný důvod, proč si zajet do Hamburku

Nový koncertní dům Elbphilharmonie se poněkud podobá slavné Opeře v Sydney. Nikoli vnějšími tvary, ale okolnostmi výstavby. Slavnostní otevření proběhlo 11. ledna, tedy s více než šestiletým zpožděním, a celá stavba nakonec přišla na desetinásobek původního rozpočtu. Tím ovšem naštěstí podobnost nekončí. Švýcarské architektonické studio Herzog & de Meuron totiž zaujalo pečlivým přístupem k akustickým vlastnostem sálů s využitím nejšpičkovější techniky. Velký koncertní sál je umístěn v jakési kapsli, takže je zcela oddělen od zbytku budovy; na vnitřních tvarech a akustickém štuku zase spolupracoval japonský akustik Yasuhisa Toyota.

Obsáhlou recenzi ze zahajovacího koncertu přinesly New York Times a zdá se, že vynaložené úsilí  nakonec opravdu bude stát za to.

170111_festakt_c_michael_zapf_14
Zahajovací koncert; foto Michael Zapf

ep_grosser_saal_c_maxim_schulz_2
Celkový pohled na členění velkého sálu; foto Maxim Schulz

weissehautdecke_c_o_heissner
Akustický štuk Yasuhisa Toyoty; foto O. Heissner

Celý komplex stojí na zhruba 1700 betonových pilířích v historickém přístavu a kromě tří koncertních hal nabízí také hotel, 45 bytů a vyhlídkový prostor Plaza.


Program Elbphilharmonie najdete přímo na jejich stránkách. Za zmínku stojí určitě série „Rising Talents“ nebo „Concerts for Hamburg“. Většina představení je vyprodaných, ale schopní concierge budou určitě schopni kvalitní lístky zajistit.


Níže najdete hotely, které doporučujeme pro pobyt v Hamburku:

Fairmont Hotel Vier Jahreszeiten

Jeden z nejoblíbenějších hotelů v Hamburku. I my jej hodnotíme velmi dobře a doporučujeme pro dobrou polohu v centru. Jasným tahákem je potom 2-hvězdičková michelinská restaurace Haerlin, která je přímo v hotelu. Prostě jeden z mála povedených produktů tohoto kanadského řetězce na evropském kontinentu.

The Westin Hamburg

Tento hotel doporučujeme především pro polohu bezprostředně nad Elbphilharmonie. Až budete mít po programu, nemusíte nikam složitě dojíždět, stačí jen přejít pár desítek metrů.

Sofitel Hamburg Alter Wall

Někdy narazíte na špičkový Sofitel, občas zase na špatný. Poloha tohoto hotelu přímo u jezera Alster, zajímavá moderní architektura a interiérový design jsou důvodem, proč sem tento ryze francouzský hotel v srdci německé metropole zařazujeme.

Park Hyatt Hamburg

Park Hyatt je na první pohled spíše businessový hotel, ale svým umístěním v historické budově Leventhaus přímo v centru města je výbornou volbou i pro návštěvu Hamburku v páru nebo s rodinou. Za zmínku stojí určitě hotelové spa a poloha hned vedle hlavní nákupní promenády.


Další inspirace pro milovníky luxusního cestování najdete v našem tištěném magazínu Travel Design, který vychází 4x do roka a posíláme jej pouze našim předplatitelům. V trafikách tedy magazín nehledejte!

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno