Ostrov SuperShe, Finsko: Jen pro ženy

SuperShe, Finsko: čistě ženská záležitost
SuperShe, Finsko: čistě ženská záležitost

Nový rezort na ostrově kousek od finského pobřeží nechala postavit žena, řídí ho žena, pracují v něm jen ženy a jen ženy jsou také vítány. Jmenuje se SuperShe Island. „Ženy potřebují také nějaký čas, který budou trávit jen samy mezi sebou,“ vysvětluje svůj počin zakladatelka Kristina Roth. „Dovolená mezi muži ženy rozptyluje, pořád je tu nějaké nutkání se malovat nebo něco hrát. SuperShe je místo, kde mohou v bezpečí obnovovat svou energii, objevovat samy sebe i svá opravdová přání a touhy. Soustředit se na sebe a nehonit hormony.“

Ostrov se návštěvnicím otevřel v červnu, kapacita je však jen deset osob a tak není úplně jednoduché se tam dostat. Zájemkyně musí nejdřív na internetových stránkách požádat o členství v klubu, které se neuděluje automaticky.

Pokud všechno dobře půjde, můžete se těšit na bydlení ve čtyřech pohodlně zařízených domcích, spa, saunu, hodiny jógy, meditace, jídlo z místních zdrojů, kuchařské kurzy a také nejrůznější aktivity v přírodě. Zapomeňte přitom na nejrůznější podpůrné substance, jako je tabák nebo třeba i káva. Ostrov je velký skoro 9 hektarů a porostlý jehličnany.

A víte, jak ho Kristina Roth objevila? Ukázal jí ho její přítel.

SuperShe, Finsko: interiér
SuperShe, Finsko: interiér
SuperShe, Finsko: obnovit ženskou energii
SuperShe, Finsko: obnovit ženskou energii

Chcete víc než jen novinky? Najdete to ve čtvrtletníku Travel Design.