Food and Gourmet

Lucie Farova
Oslaďte si den na workshopu baklavy
Oslaďte si den na workshopu baklavy
Lucie Farova

V globálním měřítku má jen několik sladkostí stejné postavení jako baklava. V každé vrstvě těsta filo je pečlivě zabalena jemná dávka tradice. S původem, který sahá až do Osmanské říše, tento starodávný cukrářský dezert přežil nejvyšší zkoušku času. Nyní se vyskytuje ve všech koutech světa.

Existuje lepší způsob, jak si vyslechnout příběh baklavy a ocenit její svůdnou chuť než na workshopu přímo ve staré Konstantinopoli? Můžeme vám zaručit, že váš pobyt v Turecku nikdy nebude sladší. 

Projděte se ulicemi Istanbulu a místní kuchař vás přivítá ve své ctěné kuchyni. Jedná se o intimní kulinářský zážitek v srdci starého města. Zapojte se do vřelého a příjemného povídání s novým přítelem milujícím jídlo, zatímco se připravujete na zahájení kurzu.

Nebojte se ušpinit si ruce. Zapojte se do procesu a pečte s vášní – vaše chuťové buňky vám za to budou později jen děkovat. Konverzace je dále příjemná a atmosféra veselá. Nechte vašeho místního společníka, aby vás provedl tajným dědictvím ukrývajícím se za těmito chutěmi. Tato podmanivá pochoutka urazila skutečně dlouhou cestu. Každý sirupem nasycený plát v sobě nese kouzlo starověké turecké kultury. Je to klasický recept, který je zdokonalený v průběhu času. Když tento nádherný zákusek ozdobíte jemně mletými ořechy, váš žaludek již začne tiše vrnět v očekávání.

Upečený s hrdostí a sebevědomím staletého zvyku. Nebude to trvat dlouho, než se k vám podnos vrátí hotový. Baklava, nyní zlatá a svěží, vypadá ještě lákavěji. Přijměte tyto dokonale kladené kousky jako nejautentičtější suvenýry. Očekávejte překvapení smyslů s každým soustem. Ochutnejte historii upečenou v těchto sladkých tvarech a libujte si nad delikátním zážitkem, který se stane bezpochyby nezapomenutelným.

Podobné články

Intimní gastronomický zážitek v Beratu
Památka ve stylu Art Deco, zbrusu nový hotel Pendry Chicago
Borgo Santo Pietro, butiková rezidence toskánských snů
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top