Omaanda, Namibie: Další novinka v zemi, kam za chvíli bude chtít kdekdo

Omaanda, Namibie: ložnice
Omaanda, Namibie: ložnice

Prvního července 2018 se v Namibii otevře první ze dvou nových podniků společnosti Zannier Hotels, a také jejich úplně první  počin v Africe. Pětihvězdičkový lodge Omaanda vznil v soukromé přírodní rezervaci Naankuse, necelou hodinu jízdy od hlavního namibijského města Widhoeku, takže sice budete uprostřed divočiny, k civilizaci to ale není nijak daleko.

Lodge disponuje deseti kruhovitými přístřešky, které vycházejí z typických stavebních prvků největšího namibijského kmene Ovambo, jehož příslušníci obývají hlavně severní část země. Součástí tábora je i restaurace a bar nad nekonečným bazénem, spa a společné prostory pro setkávání kolem ohniště.

Osm z deseti chat s terasou nabídne vnitřní prostor o rozloze 60 metrů čtverečních a dvacetimetrovou terasu, připraveny jsou pro dva dospělé a jedno dítě. Zbylé dvě jsou dvakrát větší se dvěma oddělenými ložnicemi s vlastní koupelnou a společným prostorem, pohodlně se do nich vejdou čtyři dospělí a dvě děti. Všechny děti v táboře však musí být starší šesti let.

K Hoanib Valley, Serondele a Shipwreck Lodgi tak letos přibývá další bezvadná zastávka na cestě po Namibii.

Omaanda, Namibie: koupelna
Omaanda, Namibie: koupelna
Omaanda, Namibie: terasa
Omaanda, Namibie: terasa

Chcete víc než novinky? Za týden vychází nové číslo Travel Designu s cestou Miroslava Motejlka do New Yorku a Jižní Karolíny.