Hotel

Lucie Farova
Objevte ostrov Antigua
Objevte ostrov Antigua
Lucie Farova

Karibik byl po většinu doby pandemie relativně bezpečnou volbou pro dovolenou. Ostrovy pomáhají zajistit izolaci a neexistují žádná všeobecná cestovní omezení, pokud však na ostrově nedojde k nárůstu případů.

Tento karibský ostrov, obklopený korálovými útesy a nádherným pobřežím, je po celém světě známý svými růžovými a bílými písčitými plážemi, šumivými čistými vodami a úžasným celoročním podnebím. 

[the_ad id='155679']

Antigua a několik dalších ostrovů nabízí nespočetné množství vhledů do historie karibských ostrovů. Podívejte se do restaurované loděnice Nelson’s Dockyard podél anglického přístavu. Vydejte se po klikatých stezkách na Shirley Heights a užijte si panoramatické výhledy z bývalé vojenské baterie. Nasajte vůni čerstvě řezaných květin na St. John’s Saturday Morning Market, dozvíte se něco o námořní historii na Nelson’s Dockyard a navštivte také Betty’s Hope, kde se o bývalé plantáži cukrové třtiny dozvíte přímo z první ruky.

Blue Waters Resort, pravidelně oceňovaný jako hotel číslo jedna v zemi, je velký komplex na severozápadním pobřeží Antiguy se skvělým přístupem do karibských vod.

Jedná se o poměrně velké letovisko se třemi restauracemi, čtyřmi bary, lázněmi a různými bazény. Dohromady je tvořen 116 pokoji, apartmá a několika vilami v jednoduchém a čistém designu. Nenaleznete tady ale nic moc efektního a třeba ani nic přepychového, skutečná nádhera totiž vychází z maximalizace okolí.

Je zde mnoho prostoru, a to zejména pro hosty, kteří si rezervují některou z vil nebo apartmá. Některé z nich mají soukromé bazény a jsou posazeny přímo u Karibského moře. To jsou podmínky snů, jako ostatně kdekoli v této části světa.

Anna Wells z Blue Waters uvedla, jak se resort během pandemie přizpůsobil. „Nyní nabízíme prémiovější služby pro menší počet hostů. Z inventáře jsme odebrali 13 pokojů a nyní upřednostňujeme ubytování v luxusních plážových pokojích, o nichž si myslíme, že více vyhovují naší klientele.“

Atmosféra je romantická a zázemí se rozprostírá na 17 akrech tropické zahrady s výhledem na křišťálově čisté vody Karibského moře. Hosté se mohou plavit po západním pobřeží Antiguy, šnorchlovat na útesu Boons nebo si vyjet na kajaku na moře a užít si spoustu prostoru na některé přilehlé pláži.

Anna pokračuje: „Navrhli jsme romantický balíček, kdy si užijete západ slunce na naší lázeňské terase umístěné ve svahu s výhledem na moře. Užít si můžete privátní lázeňský bazén, vychlazené láhve šampaňského a občerstvení pro dva.“

Jak dále vysvětluje Anna, Blue Waters provádí jednoduché kroky vedoucí ke snížení množství odpadu a resort se tak stává udržitelnějším. „Každý host dostane při příjezdu vlastní láhev s vodou a může si ji znovu naplnit na jedné z našich vodních stanic v celém středisku. Tímto bylo každoročně ušetřeno tisíce plastových lahví. Nyní jsme také nahradili miniaturní toaletní potřeby místními organickými produkty v opakovaně použitelných lahvích.“

Díky 365 různým plážím je Antigua opravdu lákavá a každý den v roce můžete jít na jinou pláž. Ale po tak dlouhé odmlce v rámci cestování vám možná stačit přístup i na jednu karibskou pláž.

Podobné články

Resort Danai, unikátní rodinný a špičkový plážový hotel v Řecku
Manta Resort, Indický oceán v přímém přenosu
Skrytý autentický drahokam Jihoafrické republiky
Zvolte měnu
EUR Euro
Top