Asie

Lucie Farova
Nedotčené Borneo, soukromý výlet při východu slunce
Nedotčené Borneo, soukromý výlet při východu slunce
Lucie Farova

Obětujte ranní poležení za zážitek, kterého nebudete litovat. Cílem je východ slunce nad nedotčeným deštným pralesem v údolí Danum.

Nachází se hluboko v malajském Borneu ve státě Sabah a je to jedna z nejsyrovějších a nejzajímavějších oblastí ostrova. V samotné chráněné oblasti se nachází centrum, kde jsou ubytováni vědci, několik turistů a místní průvodci.

[the_ad id='155679']

Uprostřed nedotčené džungle budete daleko od ruchu davů. Skutečně, zdejší odlehlost se nepodobala ničemu, co jsem dosud zažila.

Obklopeni zelenými stěnami a ničím nerušeným zpěvem přírody, jste zváni za sebou zanechat civilizační výdobytky. Mezi procházkami přírodou, výlety za divokou zvěří a nočními safari projížďkami se nabízí možnost začít svůj den jedinečnějším způsobem.

Váš průvodce vás vyzvedne v Borneo Rainforest Lodge v časných ranních hodinách. Společně pojedete na vyhlídkovou plošinu v údolí Danum Valley, kde ještě stále panuje tma. Cestou vám bude vyprávět příběh o tom, jak se dostal na Borneo. Náhle ho vyruší skřehotání a on s úsměvem identifikuje zvíře, které se ozvalo.

Krátce poté dorazíte na místo a začnete stoupat až na vrchol plošiny. Nyní je zde naprostý klid. Vzduch se prolíná se strašidelným tichem a nad stromy visí mlha. Přiléhá ke korunám stromů jako strážný duch, který hlídá spící zahradu. Zbytek džungle trpělivě vyčkává.

Pomalu se nad mraky začíná prodírat slunce. Světlo se rozlévá do všech stran a dodává barvu zalesněné krajině pod námi. Ospalost se mění ve vibraci. Ožívají nejrůznější tvorové, zatímco jiní se noří hlouběji, aby si odpočinuli.

Žádný pobyt v údolí Danum se neobejde bez tohoto poutavého výletu. Ten výhled je jako vystřižený z Jurského parku a jen tak na něj nezapomenete.

Podobné články

Překročte hranice Dubaje a objevte ostatní Emiráty
Singapur: moderní, kulturní městský stát
Nejlepší způsob, jak navštívit Taj Mahal
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top