Nobu Ryokan, Malibu: Schovávaná na nejvyšší úrovni

Osmadvacátého dubna 2017 otevře parta kolem Roberta de Nira a japonského šéfkuchaře Nobuyuki Matsuhisi v Malibu svůj první rjokan – Nobu Ryokan Malibu.

Nobu Ryokan, Malibu: mix tradičního amerického motelu s tradičním japonským zájezdním hostincem
Nobu Ryokan, Malibu: mix tradičního amerického motelu s tradičním japonským zájezdním hostincem

Rjokan je tradiční japonský zájezdní hostinec, který v Japonsku musí dodržovat spoustu různých pravidel, v Malibu půjde spíš o stylovou záležitost.

Malibu je přímořské kalifornské městečko roztažené na třiceti kilometrech podél pacifické pobřežní dálnice kousek od Los Angeles. Žije tu necelých patnáct tisíc lidí, takže by se dalo říct, že je to vlastně taková díra u cesty – z jedné strany dálnice z druhé oceán. Ve skutečnosti je to ovšem poněkud nevšední díra, protože se tu už od poloviny dvacátých let minulého století zašívají různé celebrity z blízkého Hollywoodu, v šedesátých letech se přidali hudebníci a poslední dobou pak i boháči ze Silicon Valley, což městečku dává vskutku nezaměnitelný charakter. Připočtěte k tomu slavné surfové pláže a blízké pohoří Santa Monica a dostanete místo, které stojí za návštěvu. Aspoň tedy máte-li dost peněz, shledáváte-li podobné prostředí inspirativním, popřípadě se potřebujete sami někam zašít a nechcete si připadat opuštěně.

Nobu Ryokan býval motel, který si tu u silnice kdosi postavil někdy v padesátých letech. Z jedné strany pacifická magistrála, z druhé oceán a pláž, ovšem ne jen tak ledajaká. Jmenuje se Carbon Beach a místní jí tu dnes přezdívají „miliardářská“.

Luxusní rjokan vzniklý z motelu nabízí 16 pokojů ve dvou podlažích kolem zahrady s výhledy na oceán. Design je minimalistický, soustředí se na příznivý tok energií, kmbinuje japonskou tradici s americkou uvolněností. Tvůrci pracovali pouze s přírodními materiály, přičemž nejvíc se tu setkáte s teakovým dřevem, vápencem a bronzem. Každý pokoj jiný.

Nobu Ryokan, Malibu: ušlechtilé materiáy, daleké výhledy, vybraná společnost
Nobu Ryokan, Malibu: ušlechtilé materiáy, daleké výhledy, vybraná společnost

Přestavbu realizovaly architektonické ateliéry Studio PCH a Montalba Architects ve spolupráci s interiérovými designéry  TAL Studio, Shawmut Design and Construction, C.W. Eisner a Nikita Khan.

Nobu Ryokan, Malibu: směs japonského minimalismu s americkou uvolněností
Nobu Ryokan, Malibu: směs japonského minimalismu s americkou uvolněností

 


Další tipy a zajímavosti ze světa luxusního cestování najdete vtištěném vydání časopisu Travel Design. K dostání jen na předplatné.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno