Nobis, Kodaň: Krátký výlet za severským designem

V září v Kodani otevírá typicky severský designový hotel Nobis,  což je výborná příležitost zaletět si na pár dní za severským designem jako takovým. Kromě toho je Kodaň bezvadné město k  předvánočnímu ladění, ale to už trochu předbíháme, protože pozvánku na vánoční výlety chystáme v zimním čísle Travel Designu (vychází 30. listopadu).

Nobis, Kodaň: severský minimalismus
Nobis, Kodaň: severský minimalismus
Nobis, Kodaň: skvělá poloha
Nobis, Kodaň: skvělá poloha
Nobis, Kodaň: smysl pro detail
Nobis, Kodaň: smysl pro detail i kompozici

Kromě estetického zážitku v 77 pokojích vytvořených architektem  Gertem Wingårdhem nabídne hotel Nobis nabídne i fitko, saunu, hamam, bar, špičkovou restauraci a také výhodnou polohu hned vedle Tivoli, kousek od hlavního kodaňského nádraží.

Kam v Kodani za designem

Dansk Design Centre
Dansk Design Centre je organizace, která podporuje dánský design po celém světě. Ve svém sídle na Andersenově bulváru provozuje i obchod s knihami, časopisy a různými drobnostmi, které se budou hodit zvlášť před Vánoci.

Illums Bolighus
Několikapatrový obchod se všemi základními položkami interiérového designu.

Royal Copenhagen

Firemní prodejna slavné porcelánky. Ve stejném domě ve druhém patře najdete i muzeum a příjemnou kavárnu. Před Vánoci tu bývá výstava vánočních stolů aranžovaných slavnými lidmi, které doma používají výrobky firmy.

Bredgrade

V ulici Bredgrade najdete skvělé obchody se starožitnostmi. Za všechny jmenujme aspoň dva: Danish Classics, kde najdete například předměty od Arne Jacobsena, Poula Henningsena nebo porcelán Royal Copenhagen. Pokud vás zajímá klasický design z let 1920-1975, nenechte si ujít Klassisk.