Na nejdelším přímém leteckém spojení z Prahy Linkou snů

Dreamliner na trase Praha - Soul
Dreamliner na trase Praha – Soul

Od konce října létá z Letiště Praha do Soulu nejnovější výdobytek leteckého průmyslu – Boeing 787 Dreamliner (neboli Linka snů). První komerční letoun s trupem z uhlíkových vláken má několik předností, které ocení nejen ekologicky laděná mysl, ale prakticky každý cestující, který potřebuje někam daleko. Lehčí materiál totiž umožňuje jednak menší spotřebu paliva, ale dává také nebývalou pružnost křídlům, což zajišťuje hladší let a méně hluku v kabině. Cestující ocení i skoro dvakrát větší okna, než je obvyklé oproti jiným typům letadel. Ta se navíc nezastírají plastovým záclonkami, ale dají se tlačítkem ztmavit v pěti různých úrovních. Další příjemnou věcí je pak vnitřní uspořádání kabiny.
Osvětlení celého interiéru se mění podle času a prostředí, ve kterém se letoun nachází. Kromě 245 míst v ekonomické třídě nabízí společnost Korean Air, která Dreamliner na lince z Prahy do Soulu nasadila, 6 sedadel první třídy a 18 sedadel v business třídě. Každé z nich má přímý vstup do uličky a dá se stiskem tlačítka proměnit v postel.
Díky tichu a pohodlí tak člověk může už samu cestu na Dálný východ využít jak k odpočinku, tak třeba k práci, je-li to nutné. A ještě rovnou dostane příležitost ochutnat korejskou kuchyni, přičemž k dispozici je pochopitelně i mezinárodní menu.
V zimním letovém řádu létá Dreamliner Korean Air z Prahy do Soulu třikrát týdně – každé pondělí, středu a sobotu. Let trvá něco málo přes deset hodin.

Dreamliner: všechna sedadla první a business třídy mají přímý vstup do uličky
Dreamliner: všechna sedadla v první a business třídě se dají rychle proměnit v postel
Dreamliner: velká okna s ovladačem zatmívání
Dreamliner: velká okna s ovladačem zatmívání
Dreamliner
Dreamliner: všechna sedadla první a business třídy mají přímý vstup do uličky
Dreamliner: menu v první třídě
Dreamliner: menu v první třídě