Mombo a Malé Mombo, Botswana: Stejná zvířata, nové tábory

Little Mombo, Botswana: safari jak má být
Little Mombo, Botswana: tábor ještě v přestavbě

Když se koncem osmdesátých letech na Chief`s Islandu otevřel původní tábor Mombo, začali milovníci safari deltu řeky Okavango v Botswaně teprve objevovat. Po téměř třiceti letech se Mombo představuje už ve své čtvrté proměně, takže stále v ničem nezaostává ani za nejnovějšími a nejluxusnějšími přírůstky ve stále populárnější oblasti.

Devět důkladně zrekonstruovaných stanových suitů Mombo Campu i tři suity malého bratříčka Little Mombo na opačném konci ostrova jsou návštěvníkům k dispozici znovu od letošního ledna. Přestavba proběhla důsledně na stejném půdorysu, na jakém stály původní stany, s malým přesahem, aby se ke každému vešel ještě malý bazén. Zařízení obou táborů představuje jakousi rafinovanou směs tradičních materiálů, jako jsou surové dřevo, správně odřená kůže, plátno a pytlovina s luxusními detaily typu mosazné lustry, ručně malované a vyšívané povlečení nebo měděné komíny krbů. V každém stanu také najdete samostatně stojící měděnou vanu s výhledem na planiny.

Poloha obou táborů umožňuje svým obyvatelům pozorovat život na planinách zblízka, aniž by se museli vzdát pohodlí svých příbytků, na druhou stranu pochopitelně můžete brouzdat s průvodcem po okolí, jak se vám bude chtít.

Little Mombo, Botswana: menší tábor, větší míra soukromí
Little Mombo, Botswana: menší tábor, větší míra soukromí
Little Mombo, Botswana: přijde i čas na drink
Little Mombo, Botswana: přijde i čas na drink
Little Mombo, Botswana: měděná vana s výhledem
Little Mombo, Botswana: měděná vana s výhledem

Chcete ví než novinky? Travel Design.