Hotel

Jiří Zbořil
Mariott letos spustí 100 nových hotelů v Asii a Pacifiku
Mariott letos spustí 100 nových hotelů v Asii a Pacifiku
Jiří Zbořil

By Mariam Amini – 2021-02-26

Společnost Marriott International oznámila plány na růst svého portfolia v asijsko-pacifické oblasti, přičemž v průběhu roku uvede na trh 100 nových nemovitostí.

[the_ad id='155679']

Navzdory stagnujícímu odvětví cestovního ruchu skončila skupina luxusních hotelů v roce 2020 otevřením 75 nových podniků, čímž se její asijsko-pacifické protfolio rozrostlo na celkem 800 hotelů.

Hotelovému řetězci tak přibylo téměř 27 000 nových pokojů pro hosty.

Expanze nejenže ukazuje víru Marriottu v potenciál oblasti, ale po velmi těžkém roce představuje jakýsi pozitivní milník pro cestovní ruch obecně.

Oblast tak razí cestu ke globálnímu oživení uprostřed pandemie a pokračuje v tom zejména v Číně, kde turistické rezervace Mariottu ve třetím čtvrtletí vzrostly o 25%.

Jarní debut JW Marriott Shanghai Fengxian bude 50. nemovitostí Marriottu v Šanghaji, hotelová skupina rovněž očekává otevření svého 400. hotelu ve Velké Číně.

Debutovat budou také W Changsha, W Xiamen, St. Regis Qingdao, Ritz-Carlton Reserve Jiuzhaigou, Sheraton Mianyang a Westin Nanjing Resort & Spa.

Mimo Čínu patří mezi další hotely, u nichž se počítá s otevřením v roce 2021, například W Osaka, W Melbourne, jihokorejský JW Marriott Jejeu a Ritz-Carlton Maldives, Fari Islands.

„Síla našeho řetězce jen dokládá dlouhodobé vyhlídky růstu v asijsko-pacifické oblasti,“ tvrdí Paul Foskey, hlavní vývojový pracovník Marriottu pro tuto oblast.

„Jsme našim majitelům i franšízám vděční za jejich víru v odolnost turistiky a sílu portfolia značek Marriottu.“

Růst společnosti ocenil i prezident Marriot International Group Craig S. Smith: „Jsem hrdý na to, jak jsme se rychle přizpůsobili výzvám, které vzešly z pandemie. Zůstáváme v dobré pozici, abychom vyhověli požadavkům našich hostů napříč asijským Pacifikem i zbytkem světa.“

Podobné články

Resort Danai, unikátní rodinný a špičkový plážový hotel v Řecku
Manta Resort, Indický oceán v přímém přenosu
Objevte ostrov Antigua
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top