Marataba Conservation Camps: safari a něco navíc

K dalším z nových safari, která jste nejspíš nestihli ještě ani zaregistrovat, protože otevřela loni na podzim zrovna v době, kdy se u nás všechno zavřelo, patří dva ochranařské tábory Marataba. Zvláštní jsou tím, že v nich pracují skuteční ochránci přírody, takže si můžete přírodu a její tvory nejen prohlížet, ale zároveň přitom nahlédnete do jejích trablů a třeba i trochu s něčím pomůžete. Příležitost k tomu určitě dostanete, takže to bude jen na tom, jak se vám bude chtít.

Tábory jsou dva: Founders Camp a Explorers Camp. Oba se nacházejí v soukromé části Národního parku Marakele, která tvoří samostatný správní celek Marataba.

Founders Camp leží na řece Matlabas River a sestává ze čtyř oddělných suitů. Každý z nich má velkou verandu s výhledem na řeku a hory za ní. Vybavení je směs tradičního s novým v barvách, které organicky ladí s prostředím. Záměrem bylo vytvořit pohodlný domov uprostřed buše. V řece žije hodně hrochů a žádní krokodýli, což znamená, že se sem zvířata chodí zcela volně osvěžit a napojit. Přímo z tábora je vidět na sloní brod, na místa, kde pijí nosorožci, kde se procházejí antilopy a kde loví spousty vodních ptáků. K táboru patří průvodce, vůz a loď.

Explorers Camp je jeden z původních táborů na území Marataby, prodělal však velkou proměnu. Dnes ho tvoří pět stanů pro dva a jeden rodinný. Nachází se na úpatí pohoří Waterberg Massif, několik metrů od tábora je pak napajedlo pro slony, kteří sem pravidelně chodí pít. Plátěné stany stojí na dřevěných posadách, nábytek je ze dřeva, vše je funkční a zároveň elegantní. K táboru patří dva průvodci a dvě auta, pokud vás bude 10 a víc, můžete si ho pronajmout celý.

Podobné články

Prozkoumejte

Nový Zéland a dějiny Maorů

Novozélandská vláda zveřejnila návrh nových školních osnov, který kromě jiného zahrnuje i...

Světová muzea vytvářejí trojrozměrné verze slavných obrazů pro zrakově...

Ve snaze zpřístupnit výtvarné umění zrakově postiženým lidem se muzea po celém...

Marataba Conservation Camps: safari a něco navíc

K dalším z nových safari, která jste nejspíš nestihli ještě ani zaregistrovat,...

Dubai: Světová výstava motorových jachet 2021

Pokud vás zajímají motorové luxusní lodě pak zřejmě nesmíte chybět v březnu...

Paradero Todos Santos: parádní zážitky v mexické poušti

Designový hotel v mexické poušti, kousek od magického města Todos Santos i...

The Whale: Mořské muzeum daleko za polárním kruhem

Máte rádi velryby? V červnu 2023 se 300 kilometrů na sever od...

Populární kategorie

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro