Mandarin Oriental, Dauhá: Kousek od letiště, blízko všemu podstatnému

Mandarin Oriental v Dauhá je součástí komplexu Barahat Msheireb
Mandarin Oriental v Dauhá je součástí komplexu Barahat Msheireb

Loni v srpnu spustily Qatar Airways přímou linku z Prahy do Dauhá a hned v říjnu na ni pro velký zájem místo Airbusu 320 nasadily Airbus 340. Dauhá je stále oblíbenější destinací, ať už míříte za obchodem, poznáním nebo zábavou a odpočinkem, takže by vás mohlo zajímat, že se tu v nejbližší době otevře nový Mandarin Oriental. Je součástí nového komplexu Barahat Msheireb, který je zase sám součástí většího projektu celkové revitalizace centra města. Celé je to samo o sobě zajímavé už tím, že tu v „moderním arabském stylu“ stavěly prakticky samé britské architektonické ateliéry.

Z hotelu to mají hosté čtvrt hodiny procházkou jak na přímořskou promenádu Al Corniche, tak k jednomu z největších středněvýchodních tržišť Souq Waqif (koření, tradiční oděvy, nejrůznější řemeslné výrobky, ale také třeba sokolnické potřeby i sokoli), prakticky za rohem jsou i všechny důležité obchodní adresy a na letiště je to dvacet minut jízdy autem.

Mandarin Oriental, Dauhá: nejobyčejnější pokoj
Mandarin Oriental, Dauhá: nejobyčejnější pokoj

Celkově hotel nejlépe vystihuje nejspíš spojení čisté elegance se špičkovou technikou. K dispozici je 128 pokojů, 30 prostorných suit, 91 apartmánů s obsluhou.

Mandarin Oriental, Dauhá: Café Citrus
Mandarin Oriental, Dauhá: Café Citrus

Devět restaurací zahrnuje francouzskou kuchyni v IZU, výhledy v Mosaic, stolování a drinky pod širým nebem (Aqua), vybrané čaje a rychlé občerstvení v loungích Mandarin a Baraha, víno a šampaňské v baru Ambar, sladkosti a zmrzliny v Gelatu a v cukrárně Mandarin Cake Shop a snídaně, rychlé občerstvení a drinky v klubu MO.

Mandarin Oriental, Dauhá: spa
Mandarin Oriental, Dauhá: spa
Tři tisíce metrů čtverečních holistických lázní vychází orientálního přístupu k péči o tělo. Najdete oddělené místnosti pro jednotlivce i páry, oddělené bazény pro muže a ženy, tělocvičnu se špičkovým vybavením, zvláštní prostory pro jógu nebo pilates a taky dva střešní bazény s výhledy na město a moře.
zdroj: Exclusive Tours

Chcete víc než jen novinky? Najdete to v tištěném čtvrtletníku Travel Design.