Lutetia, Paříž: Jaro v plné parádě

 

Lutetia, Paříž: tradice v novém
Lutetia, Paříž: tradice v novém

Jeden z nejlepších pařížských hotelů z počátku minulého století začal po důkladné rekonstrukci opět přijímat rezervace.  Původně si ho na boulevardu Raspail na levém břehu Seiny kousek od Lucemburské zahrady, ale hlavně a především prakticky naproti obchodnímu domu Bon Marché, nechala postavit paní Boucicautová. Kdo? Přece manželka pana Bouicauta. Možná jste o nich nikdy neslyšeli, nicméně jsou to lidé, kteří stojí na počátku vašich vlastních nakupovacích zvyků. Koncem 19. století totiž vytvořili první pařížský obchodní dům s luxusním zbožím všeho druhu a vnesli tak do světa maloobchodu úplně nový, do té doby neslýchaný rozměr. No a protože paní Bouicautová zjistila, že bude výhodné, když své obchodní partnery bude moci pohostit pod jednou střechou a ještě jim k tomu nabídnout o důvod víc k osobní  návštěvě Paříže, nechala naproti luxusnímu obchoďáku postavit ještě luxusní hotel. Obojí tam stojí dodnes. Obchoďák se pořád jmenuje Bon Marché a patří skupině Louis Vuitton, hotel se pořád jmenuje Lutetia, a patří dnes izraelské skupině Alrov, která ho v roce 2014 zavřela, aby ho za 100 milionů eur pořádně zrekonstruovala.

Lutetia v novém hávu nabídne 184 pokojů včetně 47 suitů obyčejných a 7 individuálně navržených se soukromými terasami až 70 metrů čtverečních rozlehlými a kruhovým výhledem na Paříž.

V přízemí najdete řadu restaurací a barů, přičemž klasickou brasérii tu povede majitel tří michelinských hvězd Benjamin Brial a do baru se vrátí jazz.

Úlevu po vzrušujícím dni najde tělo v holistickém spa Akasha s masážemi, saunou, bazénem, vířivkou a tak dále.

Rezervace se přijímají od 15. května.

Lutetia, Paříž: v pokojích nahradil secesní rozbujelost moderní minimalismus
Lutetia, Paříž: v pokojích nahradil secesní rozbujelost moderní minimalismus
Lutetia, Paříž: součástí spa je i bazén
Lutetia, Paříž: součástí spa je i bazén
Lutetia, Paříž:
Lutetia, Paříž: braserii povede chef se třemi michelinskými hvězdami
Lutetia, Paříž: do baru se vrátí jazz
Lutetia, Paříž: do baru se vrátí jazz

Chcete víc než novinky? Najdete to v tištěném čtvrtletníku Travel Design.