Legian Sire Lombok, Indonesie: Když vám začne být Bali málo

Legian Sire Lombok, Indonesie
Legian Sire Lombok, Indonesie

Lombok se často považuje za ostrov velmi podobný Bali, ovšem turistika tu ještě není zdaleka tak rozvinutá. Ne, že by se o něm vůbec nevědělo, nejčastěji sem však zatím lidé míří spíš na krátké výlety lodí právě z Bali. Nezaplavují ho však žádné davy, příroda je tu mnohde nedotčená, původní kultura autentičtější, ovšem na rozdíl od hinduistického Bali muslimská.

Jedné z lombockých dosud nedotčených pláží se ovšem dotkl nový luxusní rezort Legian Sire, takže do této poněkud zapadlejší destinace mohou zamířit i nároční cestovatelé.  Najdete ho na severozápadě ostrova s výhledy na neobydlené soustroví Gili.

Čeká vás 46 suitů, 6 zahradních a 7 plážových vil, z jedné strany průzračné moře, z druhé se tyčí do výšky 3726 metrů posvátná sopka Rinjani (druhá nejvyšší v Indonésii), která ještě zdaleka není úplně nečinná. Vybavení rezortu vám poskytne vše, na co si jen vzpomenete, od bazénu, přes gurmánské zážitky, masáže a různé kondiční programy po butlera a navíc, jako nečekaný kontrast k syrovějšímu okolí, si tu můžete zahrát i golf.

Otevření je plánované na začátek roku 2019.

Legian Sire Lombok, Indonesie: jednoložnicová plážová vila
Legian Sire Lombok, Indonesie: jednoložnicová plážová vila
Legian Sire Lombok, Indonesie: obývák plážové vily
Legian Sire Lombok, Indonesie: obývák plážové vily

Tip travel designera Exclusive Tours.

Sondu do života na Bali najdete v novém čísle tištěného čtvrtletníku Travel Design, které vyjde příští týden.