Le Massif, Courmayeur: Zbrusu nových 5 hvězd pod Mont Blancem

Hotel Le Massif, Courmayeur: recepce
Hotel Le Massif, Courmayeur: recepce

V prosinci tohoto roku se v italském horském středisku Courmayeur otevře nový hotel, který by mohl stát za vyzkoušení. Slibuje dvě skvělé restaurace, dva bary, lyžařského butlera i servis pro děti, prvotřídní spa a kromě toho taky 80 pokojů a suitů.

Jmenuje se Le Massif  a neleží úplně na sjezdovce, nicméně přímo na svahu zvlášť pro své hosty zřídil ještě chalet La Loge du Massif s třetí restaurací, prostorem pro relaxaci a spoustou dalších služeb. Upřímně řečeno nám ta spousta dalších služeb v boudě na sjezdovce trochu vrtá hlavou, ale takhle to prezentují, do podrobností nezacházejí a člověku tak nezbývá, než se nechat překvapit.

Umístění v centru střediska napovídá, že tu člověk kromě lyžování bude mít taky blízko k nočnímu životu městečka, které jako mondénní lázně funguje už přes dvě stě let.

Mluvíme tu sice o sjezdovkách, lyžích a zimě, protože jejich sezona se právě blíží, nicméně hotel bude fungovat celoročně, protože pod Mont Blancem se každý milovník hor zabaví v kterémkoli ročním období.

Hotel Le Massif, Courmayeur
Výhled z terasy La Loge du Massif, dole Courmayeur

Nejbližší letiště se nachází v Turíně, odkud je to sem asi hodinu a půl autem. O něco déle trvá cesta z Ženevy.

Tip travel designera Exclusive Tours