Las Vegas, Nevada: Zažít whisky do hloubky i šířky

Začátkem dubna se v lasvegaském resortu Wynn’s Encore Resort & Casino koná už sedmý ročník největšího setkání znalců a výrobců těch nejfajnovějších whisek světa: The Nth Universal Whisky Experience . Slavnost zahájí dvě středeční večeře: jedna v restaurantu Joëla Robuchona, při níž se budou k jednotlivým chodům podávat různé klasické malt whisky, druhá v restauraci Craftsteak Toma Colicchia, kterou pořádá americká palírna Woodford Reserve. Další večeře s whiskou pak budou pokračovat po celou dobu trvání festivalu, stejně jako různé semináře, ochutnávání a hlavně setkávání. Vrcholem by mělo být velké ochutnávání nejvzácnějších druhů v pátek večer, kde se objeví takové skvosty jako sedmatřicetiletá Old Port Ellen, padesátiletá Old Dalmore nebo vzácnosti typu Macallan, Royal Salute či dokonce ještě předválečné whisky Gordon & MacPhail.

Richard Paterson zvaný Nos (který má mimochodem pojištěný na 1.2 milionu liber); do míchání whisky ho děda s tátou začali zaučovat, když mu bylo osm; to jen tak někdo nedožene. Určitě ho ve Vegas potkáte.
Richard Paterson zvaný Nos (který má mimochodem pojištěný na 1.2 milionu liber); do míchání whisky ho děda s tátou začali zaučovat, když mu bylo osm; to jen tak někdo nedožene. Určitě ho ve Vegas potkáte.

Kolik stojí whisky?

Za událostí stojí britsko-americký magnát Mahesh Patel, který v historii pití whisky vytvořil významný milník, když v říjnu 2010 koupil lahev Dalmore Trinitas za 165 000 USD. Festival stvořil k obrazu svému, protože jak říká: „Vždycky jsem chtěl na něco takového jezdit, ale nikdo nic takového nepořádal. Tak jsem musel vzít věci do vlastních rukou.“ Na otázku proč zrovna v Las Vegas pak odpovídá: „Protože je to hlavní město světa, co se týče zábavy. Chtěl jsem, aby se znalci mohli sjet a vzít s sebou i své partnerky, které třeba whisky nepijí, ale budou se potřebovat také nějak zabavit. Proto jsem si vybral město, které nabízí všechno.“

 

Lístky se dají pořídit podle zájmů účastníka, například balíček s názvem Connoisseur Experience přijde na 545 USD, zatímco všezahrnující (all-inclusive, aby bylo jasno) High Roller na 2995 USD. U posledně zmíněného je v ceně i sběratelská láhev Nth whisky a broušená sklenice na ochutnávání od Glencairn, kterou si po festivalu můžete nechat.

Kdy: 5. – 8. dubna 2017

Kde: resort Encore at Wynn, Las Vegas, Nevada, USA

V Las Vegas doporučujeme tyto hotely:

Wynn Las Vegas

Vybral si ho Mahesh Patel, snad bude dobrý i pro vás. K slavnostnímu popíjení vzácných druhů whisky to budete mít kousek, navíc kromě kasina poskytuje i široké lázeňské služby, což se může hodit.

MGM Skylofts

Butikový hotel přímo v centru dění a hodně vysoko, takže s monumentálními výhledy na město, a osobním butlerem. Design, whisky, rozhled, žádné starosti.

Nobu Hotel at Caesars Palace

Leží na Las Vegas Strip, s venkovním bazénem, masážemi na pokojích , spoustou příležitostí k nakupování a japonskou kuchyní.


Další tipy na zajímavé příležitosti k cestám po světě najdete v časopise Travel Design, který je k dostání pouze na předplatné.

Uložit

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno