Konverzace se surrealisty: parádní záminka k výletu do Londýna

Oscar Dominguez, Kosmická krajina, 1938-1939, olej na plátně, 73,2x92 cm; foto: galerie Olivier Malingue
Oscar Dominguez, Kosmická krajina, 1938-1939, olej na plátně, 73,2×92 cm; foto: galerie Olivier Malingue

Vždycky je radost, když se práce (jakákoli) v rodině dědí. Než si Olivier Malingue před dvěma lety založil vlastní galerii na New Bond Street v Londýně, pracoval dvacet let pro svého otce v pařížské Galerie Malingue. Získal tak přístup k celé řadě děl  impresionistických, modernistických, surrealistických, poválečných i současných umělců, které v nové galerii postupně představuje v promyšlených celcích. Každá z výstav je tu zážitek vytříbeného vkusu.

Ta nejnovější se jmenuje Surrealism: A Conversation, a potrvá od 2. března do 12. května 2018.

Představí se na ní taková jména jako je Hans Arp, Salvador Dalí, Óscar Domínguez, Max Ernst, René Magritte nebo Yves Tanguy. Časově pokrývá období od roku 1923 do počátku 60. let. Je to celkem výjimečná příležitost, protože k vidění budou díla, která se jen tak někde objeví.

A když už se do Londýna rozjedete, můžete rovnou vyzkoušet i nový Kettner`s Townhouse, odkud to budete mít do galerie sotva čtvrthodinku příjemnou procházkou.

Jestli se vám to zrovna nehodí, najdete úplně jiné pěkné kousky pro změnu současných anglických umělců také v novém čísle Travel Designu, které zrovna vychází, zatímco naživo se na ně můžete jít podívat na prodejní výstavu do Černé Labutě v Praze.

 

Salvator Dalí, Krajina s telefony na talíři, 1939, olej na plátně, 21,5 x 29,5 cm; foto: galerie Olivier Malingue
Salvator Dalí, Krajina s telefony na talíři, 1939, olej na plátně, 21,5 x 29,5 cm; foto: galerie Olivier Malingue