Kam smí jen soukromý tryskáč

S lidským světem cloumají protichůdné zájmy. Na jednu stranu se všichni zavírají před virem, na druhou stranu se zase všichni potřebují otevírat, protože jsme navzájem hluboce provázaní, jeden na druhém závislí a turistika se za posledních několik desetiletí stala jedním z důležitých zdrojů bohatství. A tak dochází k bizarním situacím, ze kterých ovšem někteří mohou příjemně těžit. Problém jak zemi nechat zavřenou a přesto se úplně neodříznout od zdrojů z turistiky řeší některé státy šalamounsky: pouští do země jen soukromé tryskáče.

Na jednu stranu tak brzdí příliv turistů, na druhou vpouští ty, o nichž se podle společnosti Private Jet Card Comparisons statisticky ví, že za svůj pobyt utratí v průměru nejméně padesátkrát víc než člověk, který přiletí pravidelnou linkou. Výhodné je to samozřejmě i pro pasažéry, protože v soukromém letadle a při odbavování se výrazně snižuje možnost nákazy. K nejlepším destinacím, kam v současné době pouštějí jen soukromé tryskáče, patří:

Fidži

Fidži, Laucala Island
Fidži, Laucala Island

Tichomořské soustroví sestávající z více než tří set atolů se prohlásilo za zónu bez covidu-19, nicméně linkové lety zůstávají zrušeny až do března 2021. Bez omezení tu mohou kotvit jachty, které byly 14 dní na moři a nemají na palubě nikoho nemocného.  Cestující soukromých letadel musejí po přistání projít přísným testováním na letišti Nadi, teprve po něm se mohou odebrat do rezortu. K tomu nejlepšímu, co na Fidži (a vůbec ve světě) můžete najít, patří Laucala Island.

Kajmanské ostrovy

Kajmanské ostrovy

Nejblíž je to sem z Miami, nicméně formálně je to pořád Velká Británie. Oficiálně se světu otevřely 1. října, platí však výše zmíněné omezení. Po přistání budete navíc muset projít úředně nařízeným testovacím procesem. K pobytu se tu nabízí několik ultraluxusních rezortů, jako například Seven South nebo Provenance Properties.

Thajsko

Ritz Carlton Phulay Bay, Thajsko

Zatím se povolují pouze tři přistání týdně. Návštěvníci se mimo jiné musí nechat otestovat a prokázat pojištění na 100 000 USD. Nouzí o slušné ubytování však jistě trpět nebudete. Za vyzkoušení stojí Phulay Bay, jedno z pěti zařízení Ritz Carltonu umístěných přímo v přírodní rezervaci na západním pobřeží Andamanského moře, nebo můžet zamířit na sever do stanů Anantara Golden Triangle.

Botswana

Btoswana, delta řeky Okavango

Představovat ráj milovníku safari s deltou řeky Oavango jistě není třeba. Od 1. listopadu umožňují letiště Maun a Kasane přistání soukromým letům. Celý balíček služeb včetně dopravy si můžete objednat u operátora soukromých letů Roar Privé.

Podobné články

Prozkoumejte

Nová letecká spojení do Afriky

Až se svět probudí z covidového limbu, mohou být karty na různých...

Shaaran, Saúdská Arábie: otevírání nových světů

Saúdská Arábie pro nás doposud byla spíš zdrojem různých obav a ropy....

Newt, Somerset: poklidný život romantické Anglie

Pokud máte rádi romány Jane Austenové, popřípadě filmy podle nich natočené, nemůžete...

Bãi San Hô, Vietnam: lahůdkový rezort v neotřelé oblasti

Nový rezort Zannier Hotels otevřel loni v prosince, takže jen málokdo ho...

Letadlo, kterým letěl prezident Biden na inauguraci, si můžete...

Pokud na to máte, samozřejmě. V zásadě to ale jde. Prezident si...

Srí Lanka: podmínky ke vstupu do znovuotevřené země

Dnes oficiálně otevírá své hranice turistům ze zahraničí Srí Lanka. Přijet samozřejmě...

Populární kategorie

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro