Jižní Tyrolsko: Kde ráno nemůžete dospat

ADLER Mountain Lodge na Seiser Alm mi vyrazil dech. 18 suitů v hlavní lodgi a tucet chaletů s dech beroucím výhledem na štíty dolomit a především na největší a nejkrásnější horskou pastvinu v Evropě. Malý resort celý ve dřevě byl otevřen teprve v létě 2014. Na začátku září bylo stále nádherné počasí, každé ráno jsem nemohl dospat. Ten výhled byl neskutečný – široké louky a po nich se pohybující slunce, třpytící se vrcholky Dolomit.

Už příjezd je impozantní
Už příjezd je impozantní

Adler Lodge
Adler Lodge

Výhled z terasy
Výhled z terasy

Výhled z bazénu
Výhled z bazénu

 

 

 

 

 

 

ADLER Lodge se nachází na samém konci Seiser Alm. K vjezdu na úchvatnou pastvinu je třeba mít povolení, které se dá vyzvednout po cestě. Kartičku se jménom už mají připravenou – z Adleru poctivě ubytované hlásí. Při příjezdu je příjemné, že u lodge není vidět žádné auto. Vjezd do podzemních garáží i samotné garáže jsou prostorné a velkorysé. Auta venku by totiž narušovala prostředí. Od první chvíle je z každého detailu patrné, že rodina Sanonerových jsou hoteliéři už v sedmé generaci – od roku 1810. Vlastní hotely také v Toskánsku, Val Gardeně nebo Ortisei.

Přijetí bylo velmi přátelské. Od první chvíle bylo zřejmé, že zhruba 500 eur za ubytování na noc představuje výbornou investici. V ceně je navíc plná penze a k tomu i velmi slušná vína, jejichž výběr je poměrně rozmanitý. Jde pochopitelně ve všech případech o italské kousky. O jídle není třeba vésti diskusi – vynikající. Zatímco místo a čistota dýchá Rakouskem, kuchyň je jednoznačně italská. Také je do ní přes několik skleněných oken dobře vidět.

Ze všech suit a chaletů je vskutku nádherný výhled. Chalety fungují v režimu ski in- ski out. Na lyžích lze doputovat až do Arabby, Val Gardeny a dalších středisek. Mezi hlavní budovou a chalety se nachází venkovní vyhřívaný infinity bazén, opět s úžásným výhledem. Z něho je přímý vstup do odpočinkové zóny, kde jsou k dispozici sauny, tělocvična a wellness. Vše je uměřené k velikosti ubytování a všude je, jak jinak, nádherný výhled.

K dispozici je spousta nabídek. Stačí se u recepce na nástěnce zapsat – od jógy přes kolo až po horské výstupy.  Vše potřebné (kola atd) hostům poskytne hotel. Resort leží ve výšce kolem 1900 metrů nad mořem. Kousek nad ním končí lanovka, po které se lze spustit do malebného Ortisei a pak dále do dalších lokalit Jižního Tyrolska/Dolomit.

Mohu zodpovědně prohlásit, že v ADLER Mountain Lodge naše rodina nebude chybět žádný rok. Je to jedno z nejkrásnějších míst, které jsem za 47 let svého života navštívil. V nejbližších letech budu ale muset oželit účast svých dětí, Lilly a Leopolda. Děti mladší osmi let totiž mají vstup zakázán. Popravdě, je to tak správně.

Related Stories

Prozkoumejte

Six Senses, Bhútán: 5 nových rezidencí Šesti smyslů ve...

Dlouho se na to čeká a postupně k tomu dochází. Z pěti nových rezidencí...

Instagramová architektura ve městě i v divočině

Výhled jako žádný jiný Současnou kulturu významně ovlivňují...

Potápěčský ráj pro začátečníky i pokročilé

Chcete partnerovi ukázat krásy potápění a přimět ho, aby se do hlubin spouštěl...

Perla v Dubaji

La Perle, Al Habtoor City Už skoro dva...

Sedm dní v Persii

Vstup do paláce Tabatabai v Kášánu. Ve stejném duchu fungují všechny...

Populární kategorie

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno